2014-12-08 Novinky - produkty

Maximální energetická účinnost díky novému výměníku Alfa Laval T8

Nový rozebíratelný výměník tepla Alfa Laval T8 nabízí skvělou rovnováhu mezi optimálním výkonem, kompaktními rozměry a spolehlivostí. Je vybaven převratnými inovacemi, jako je distribuční oblast Alfa Laval CurveFlowTM, systém uchycení těsnění Alfa Laval ClipGripTM a unikátní kolmé rohové vedení desek. Díky těmto inovativním řešením nastavuje nové standardy pro minimalizaci provozních nákladů v oblastech vytápění i chlazení.

Vysoká energetická účinnost a kompaktní rozměry

Díky svým kompaktním rozměrům – výšce menší než 1 m – a připojením průměru 80 mm, je T8 ideálním rozebíratelným deskovým výměníkem tepla nejen pro vytápění a chlazení, ale také pro množství průmyslových aplikací jako je např. kogenerace, zpracování kovů, výroba elektrické energie, strojírenství, chlazení provozních médií, chlazení motorů a výroba polovodičů. 

“V unikátní konstrukci a jednoduchosti T8 se snoubí to nejlepší z 80letých zkušeností společnosti Alfa Laval na poli rozebíratelných deskových výměníků tepla,” poznamenává Johan Snarberg, Product Portfolio Manager Alfa Laval.

Inovativní výměník tepla T8 přináší unikátní konstrukci distribuční oblasti Alfa Laval CurveFlow™ s ještě lepší distribucí médií na desku a větší tlakovou ztrátou na efektivní teplosměnné ploše. Díky tomu je možné navrhnout výměníky s menším počtem desek. Tím je dosaženo kompaktnějších rozměrů a snížení nákladů na údržbu. Lepší distribuce médií zajišťuje vyšší energetickou účinnost a snižuje zanášení. Tím je omezeno riziko růstu nákladů na energii ve spojitosti s vyšším výkonem čerpání kompenzujícím vyšší tlakovou ztrátu.

Jednoduchá a bezpečná údržba

Výměník T8 využívá nový systémem uchycení těsnění bez použití lepidla Alfa Laval ClipGrip™. Těsnění při údržbě zůstává přesně na svém místě, čímž se snižuje spotřeba náhradních dílů (výměna těsnění z důvodu jeho poškození) a zkracuje se čas montáže. Nově navržené rohové vedení navíc zajišťuje perfektní slícování svazku desek bez ohledu na počet desek uvnitř a umožňuje rychlejší skládání jednotky při provádění údržby.

Kompletní sortiment rozebíratelných deskových výměníků tepla Alfa Laval neleznete zde.

About Alfa Laval:

Alfa Laval is a leading global provider of specialized products and engineering solutions based on its key technologies of heat transfer, separation and fluid handling.

The company’s equipment, systems and services are dedicated to assisting customers in optimizing the performance of their processes. The solutions help them to heat, cool, separate and transport products in industries that produce food and beverages, chemicals and petrochemicals, pharmaceuticals, starch, sugar and ethanol.

Alfa Laval’s products are also used in power plants, aboard ships, in the mechanical engineering industry, in the mining industry and for wastewater treatment, as well as for comfort climate and refrigeration applications.
 
Alfa Laval’s worldwide organization works closely with customers in nearly 100 countries to help them stay ahead in the global arena.

For further information contact:

Johan Snarberg, Product Portfolio Manager gasketed plate heat exchangers
Industrial Equipment Segment
Alfa Laval Lund AB, Lund, Sweden
+46 46 21 76 47 
johan.snarberg@alfalaval.com

Klaudija Cavala, Central Market Communication Manager
Industrial Equipment Segment
Alfa Laval Lund AB, Lund, Sweden
+46 46 36 77 57
klaudija.cavala@alfalaval.com  

 

alfa_laval_t8_xray_640x360.png

Skrytá perspektiva

Zajímá vás, jakým způsobem lze snížit celkové provozní náklady? Jak zajistit vyšší efektivitu výrobních procesů? Jak dosáhnout konkurenční výhody? Objevte novou perspektivu, kde má každý drobný technický detail mnohem širší souvislosti. Poznejte, co zůstalo skryté.

Navštivte stránkuwww.alfalaval.com/insights/cs 

Ucelené portfolio servisních služeb

Alfa Laval poskytuje ucelené portfolio servisních služeb během celé doby životnosti vašeho zařízení - od instalace a uvedení do provozu přes provádění údržby a monitorování zařízení v provozu až po repasi a případnou přestavbu. S naší celosvětovou sítí vysoce kvalifikovaných servisních techniků a autorizovaných servisních partnerů jsme připraveni vám kdykoliv poskytovat profesionální servis a odborné rady.

Více o uceleném portfoliu servisních služeb Alfa Laval

Související informace: