Renovace Alfa Laval, nákladově efektivní investice

Ocelárny Ilva používají dvacet spirálových výměníků tepla Alfa Laval pro chlazení při výrobě koksu na výrobu oceli. Po více než 20 letech uspokojivého provozu se ocelárna obrátila na společnost Alfa Laval s žádostí o renovaci výměníků tepla.

DATUM 2021-11-12

Dvacet spirálových výměníků tepla Alfa Laval vybavených titanovými deskami vyžadovalo údržbu již delší dobu. Vzhledem k tomu, že se jako chladicí médium používá mořská voda, některé z vnějších částí zařízení vyrobených z uhlíkové oceli vykazovaly známky koroze. 

Renovace Alfa Laval, nákladově efektivní investice

V servisních centrech společnosti Alfa Laval prošly výměníky tepla celkovou vizuální kontrolou dílů z uhlíkové oceli, zkouškou integrity za účelem zjištění přítomnosti případné netěsnosti, vysokotlakým čištěním a chemickým čištěním titanových desek a následnou opravou vnitřních netěsností. 

S minimálními investicemi nyní repasované spirálové výměníky tepla fungují jako nové. Náklady na renovaci byly přibližně o 30 % nižší než na nákup nových spirálových výměníků tepla.   

Prodloužení výkonnosti s portfoliem služeb 360° Alfa Laval

Naše rozsáhlé portfolio servisních služeb nabízí veškeré služby, které potřebujete k zajištění špičkového výkonu, maximální doby provozuschopnosti a provozní efektivity svého zařízení Alfa Laval po celou dobu jeho životnosti. Náš tým odborníků a dostupnost náhradních dílů vám zajistí klidné spaní.

Více o portfoliu služeb 360° Alfa Laval

Zákazník

Ocelárna Ilva je součástí italského ocelářského koncernu Riva Group, jednoho z největších světových výrobců oceli s čistými tržbami 9,5 miliardy eur. Ocelárna Ilva vyrábí v Tarantu cívky válcované za tepla a za studena, kvarto desky, trubky a ochranné povlaky na trubky pro obalový a další průmysl.