Výroba kalcinované sody

Výroba technicky čisté kalcinované sody je energeticky náročná. Zachycení tepelné energie vznikající při jednom výrobním procesu a její následné využití při procesu jiném představuje chytrý způsob, jak minimalizovat náklady na energie a maximalizovat produktivitu. A právě v tom napomáhá výrobcům kalcinované sody široká škála kompaktních výměníků tepla Alfa Laval vyznačujících se dlouhou životností a vysokou účinností.

Soda ash 640x360px

Vycházíme vstříc potřebám průmyslových výrobců kalcinované sody

Co největší zužitkování dostupných surovin, snížení výrobních nákladů a zvýšení výnosů – to jsou klíčové faktory úspěchu pro výrobce kalcinované sody. Problémem při snaze o dodržení těchto požadavků se ale mohou stát korozivní média.

Deskové výměníky tepla Alfa Laval jsou odolné vůči korozi, mají kompaktní rozměry a jsou zárukou vysokého výkonu, dlouhé životnosti i vašeho klidu. Naše vysoce účinné výměníky jsou vyrobeny z korozivzdorného titanu nebo jiných ušlechtilých slitin a zbaví vás problémů a starostí spojených s tradičními trubkovými výměníky. Deskové výměníky tepla Alfa Laval lze také snadno otevřít a vyčistit přímo na místě, což výrazně snižuje náklady na údržbu.

Pro tyto typy provozů jsou vhodnou alternativou spirálové výměníky Alfa Laval, protože umožňují snížit tlakovou ztrátu výměníku.

Úspora místa a zvýšená produktivita

Saving space - and increasing productivity Společnost Brunner Mond použila trubkové výměníky tepla Caisse jako kondenzační jednotky ve svém zařízení na destilaci amoniaku v provozu na výrobu hydroxidu sodného v anglickém městě Northwich. Postupem času se ale tento výrobce začal potýkat s problémy souvisejícími s korozí a netěsností zařízení, které vyřešila instalace deskového kondenzátoru Alfa Laval.

Přečtěte si případovou studii