Výroba kyseliny chlorovodíkové

Při velkoobjemové výrobě kyseliny chlorovodíkové je zásadně důležitá vysoká tepelná účinnost a extrémní odolnost vůči korozi. Splnění těchto požadavků zaručuje řada tepelných výměníků Alfa Laval Diabon® s deskami z materiálů na bázi grafitu, která v sobě spojuje naše know-how v oblasti technologií pro přenos tepla a znalosti výrobních zařízení používajících materiály na bázi grafitu, jimiž disponuje skupina SGL.

Hydrochloric acid production 640x360

Optimalizace výroby kyseliny chlorovodíkové

Jakožto přední světový poskytovatel technologií pro přenos tepla, separaci a zpracování kapalin disponuje společnost Alfa Laval odbornými znalostmi týkajícími se široké škály zařízení a služeb, takže je schopna splnit požadavky související s velkoobjemovou výrobou kyseliny chlorovodíkové.

Ve srovnání s grafitovými bloky nebo tradičními trubkovými výměníky zaručuje kromě toho kompaktní konstrukční řešení deskových výměníků tepla Alfa Laval Diabon® vyšší tepelnou účinnost při menších prostorových nárocích. Speciálně konstruované zvlněné desky podporují vysoce turbulentní proudění, což maximalizuje účinnost přenosu tepla a minimalizuje odstávky.

Alfa Laval může nabídnout potřebné odborné znalosti, vybavení i služby prakticky pro jakýkoli proces – od kondenzace par až po chlazení finální kyseliny. Ať už vyrábíte kyselinu chlorovodíkovou určenou pro povrchovou úpravu kovů, výrobu chloridových solí, stimulaci ropných vrtů, zpracování potravin, zpracování rud nebo jiné průmyslové aplikace, můžete se spolehnout na to, že Alfa Laval vám pomůže snížit náklady a zvýšit výnosy.