Výroba peroxidu vodíku

Výroba peroxidu vodíku vyžaduje efektivní využití surovin a energií. Alfa Laval disponuje v oblasti těchto výrobních procesů rozsáhlým know-how a dodává širokou škálu kompaktních výměníků tepla schopných vyhovět potřebám průmyslové výroby. Desky výměníků se speciálním konstrukčním řešením zaručují vysokou tepelnou účinnost a vysokou turbulenci proudění a svými provozními parametry překonávají běžné trubkové výměníky, přičemž zabírají méně místa. To snižuje provozní náklady i náklady na energii.

hydrogen-peroxide-productio 640x360

Vyšší energetická účinnost výroby peroxidu vodíku

Výroba peroxidu vodíku vyžaduje odborné znalosti a využití vhodného zařízení i služeb. Společnost Alfa Laval je tu, aby vám napomohla při zajištění energetické účinnosti a udržitelnosti všech tepelně náročných procesů.

Alfa Laval nabízí zařízení neobsahující těsnění určená pro nasazení v náročných provozech jako je předchlazování na přívodu oxidačních činidel nebo chlazení odpadních plynů. Pro provozy s agresivními médii jsou obzvláště vhodné naše výměníky Compabloc a AlfaRex, což jsou spirálové polosvařované výměníky kompaktních rozměrů s vysokou účinností. Jejich prostorově úsporné konstrukční řešení navržené pro výrobu peroxidu vodíku umožňuje dosáhnout úspor na nákladech i cenných zdrojích.