Hnojiva

Výrobci hnojiv jsou nuceni hledat křehkou rovnováhu mezi potřebou snížit spotřebu energie a omezit dopady na životní prostředí na straně jedné a minimalizovat odstávky výroby a zvýšit půdní výnosy na straně druhé. Odborné znalosti, zařízení i služby poskytované společností Alfa Laval jim pomáhají úspěšně se s těmito výzvami vyrovnat.

Fertilizers-640x360

Podpora efektivního růstu odvětví výroby hnojiv

Zvyšování efektivity a provozní dostupnosti výrobních zařízení je dnes pro výrobce hnojiv kriticky důležité. Společnost Alfa Laval vám může pomoci snížit náklady na energie, omezit problémy se zanášením a korozí zařízení a získat zpět odpadní teplo a využít jej v jiných výrobních procesech.

Široká škála tepelných výměníků Alfa Laval s prostorově úsporným řešením pomáhá ve srovnání s tradičními výměníky výrazně snížit investiční náklady. Výrazné úspory energie přináší také systém protisměrného proudění, který našim výměníkům umožňuje pracovat s teplotním rozdílem mezi teplými a chladnými kapalinami pouhých 2 °C.

Výměníky tepla Packinox od společnosti Alfa Laval v sobě spojují schopnost odolávat vysokým tlakům a teplotám s výhodami poskytovanými jejich kompaktními rozměry, a jsou tak ideální pro rekuperaci tepla nebo instalaci na výměníkových pozicích v náročných podmínkách.

Samočisticí vysokorychlostní separátory Alfa Laval efektivně zpracovávají média způsobující zanášení, a zvyšují tak produktivitu a provozní dostupnost. Dekantační odstředivky Alfa Laval zajišťují účinnou separaci důlní hlušiny z těžby fosfátů, účinně při zpracování kalů oddělují pevnou složku od kapalné, a se separovanými pevnými látkami ve formě suchého koláče lze potom snadno dále nakládat.

Produktová řada Olmi od společnosti Alfa Laval zahrnuje vysokotlaká zařízení pro syntézu močoviny a dále také systémy pro rekuperaci odpadního tepla zahrnující například kotle s rekuperací tepla a chladiče procesních plynů určené pro vysokoteplotní a vysokotlaké aplikace potřebné při výrobě hnojiv. Naše chladiče procesních plynů zvládají například tlaky až do 200 barů na straně procesních médií (140 barů na straně páry) a teploty na přívodu plynu až do 1000 °C.

Zvyšte své zisky – recyklujte energii

Investice do rekuperace odpadního tepla jsou často výrazně ziskové. Doba jejich návratnosti obvykle nepřesahuje jeden rok.

Rekuperace odpadního tepla