NPK production

Zvyšující se náklady, přísné předpisy na ochranu životního prostředí a rostoucí celosvětová poptávka po potravinách nutí výrobce NPK hnojiv zvyšovat efektivitu výroby. Vzhledem ke složitým výrobním procesům probíhajícím v korozivním prostředí je to obtížné. Výrobci se bez ohledu na to, zda se zaměřují na výrobu jednosložkových nebo vícesložkových hnojiv, mohou spolehnout na o korozivzdorné rozebíratelné deskové výměníky tepla Diabon® s dlouhou životností, které přispívají ke zvýšení produktivity

NPK 640x360

Zlepšení efektivity výroby NPK hnojiv

Výroba NPK hnojiv obnáší míchání dusíku, fosforu a draslíku v přesně stanovených poměrech ve vysoce korozivních prostředích. Alfa Laval může pomoci zvýšit provozní dostupnost výrobního zařízení a zvýšit rekuperaci tepla, a zajistit tak rychlou návratnost vynaložených investic.

Výměníky tepla Diabon® od společnosti Alfa Laval jsou osazeny speciálními deskami z materiálu na bázi grafitu s jedinečnou korozivzdorností. Tento materiál odolává i nejnáročnějším prostředím a zaručuje dlouhou životnost zařízení při minimálních odstávkách, minimálním zanášení a s maximální odolností proti namáhání a únavě materiálu.

Kompaktní a flexibilní tepelné výměníky Diabon s deskami na bázi grafitu obvykle zabírají jen 40 % místa potřebného pro srovnatelné trubkové výměníky nebo výměníky s grafitovými bloky. Tím se uvolní cenné místo a kompaktní rozměry také usnadňují instalaci ve stísněných prostorách, kde výměník může přispět ke zvýšení kapacity stávajících zařízení.

Účinné výměníky tepla Diabon® zajistily belgickému závodu na výrobu rostlinných hnojiv „povolení k provozu“

Kvůli zastaralému otevřenému chladicímu systému hrozilo provozu společnosti Tessenderlo Chemie na výrobu hnojiv na bázi síranu draselného v belgickém Hamu, že se výroba v důsledku kontaminace odpadních vod kyselinou chlorovodíkovou stane ztrátová. Společnost Alfa Laval nabídla řešení.

Přečtěte si případovou studii