Urea production

Spolehlivost, energetická účinnost, snížení nákladů a zajištění ochrany životního prostředí – to vše jsou důležité faktory ovlivňující výrobu močoviny. Společnost Alfa Laval dokáže při výrobě specializovaných zařízení určených do provozů na výrobu močoviny použít všechny nejčastěji používané materiály a dodat širokou škálu tepelných výměníků a vysokorychlostních odstředivých separátorů vyhovujících požadavkům tohoto výrobního procesu.

Urea 640x360

Použití rozsáhlého portfolia svařovaných, polosvařovaných a rozebíratelných výměníků tepla společnosti Alfa Laval může přispět k optimalizaci výkonnostních parametrů závodů na výrobu močoviny po celém světě.

Produktová řada OLMI zahrnující specializovaná zařízení na výrobu močoviny snadno odolává náročnému prostředí a je určena pro složité instalace i kriticky důležité aplikace. Do této produktové řady patří zařízení pro stripování močoviny, kondenzátory karabamátu, reaktory pro syntézu močoviny a pračky plynů. Společnost Alfa Laval je schopná tyto jednotky vyrobit z prakticky kteréhokoliv z nejčastěji používaných materiálů, aby mohly sloužit jako trvanlivá a vysoce výkonná zařízení pro výrobu močoviny.

Další cenným přírůstkem pro každý závod na výrobu močoviny je kompaktní a vysoce účinný výměník tepla Compabloc. Tento laserem svařovaný výměník tepla může být ideální volbou pro chlazení kompresní mezifáze výroby, kondenzaci amoniaku, nebo jakožto termosifonový vařák při stripování močoviny.

Společnost Alfa Laval disponuje také širokou škálou zařízení určených pro použití v podpůrných technologických provozech včetně zařízení pro čištění odpadních vod a vysokorychlostních separátorů pro čištění mazacích olejů a turbínových kondenzátorů.