Výroba chemických meziproduktů

Bez ohledu na to, zda vyrábíte formaldehyd, polyoly, organické kyseliny, aminy nebo jiné petrochemické meziprodukty, Alfa Laval má odborné znalosti a komplexní sortiment výměníků tepla, kondenzátorů, dekantačních odstředivek a separačních zařízení, které vyhoví požadavkům vašeho odvětví. Spolehlivost a odolnost zařízení Alfa Laval navíc do procesů výroby chemických meziproduktů vnáší nejen klid, ale i ziskovost.

Intermediate chemicals production 640x360

Optimalizace procesů výroby chemických meziproduktů 

Alfa Laval nabízí komplexní sortiment účinných a odolných deskových, spirálových a rozebíratelných deskových výměníku tepla, kondenzátorů, vařáků, dekantačních odstředivek a separačních zařízení pro odvětví výroby petrochemických meziproduktů.  Bez ohledu na to, zda vyrábíte formaldehyd, polyoly, organické kyseliny, aminy nebo jiné petrochemické meziprodukty, Alfa Laval má vždy k dispozici zařízení a odborné znalosti ke splnění vašich potřeb.  

Kompaktní deskové výměníky tepla Alfa Laval nabízejí menší teplotní rozdíl mezi horkým a studeným médiem ve vašich výměnících tepla, díky čemuž jsou schopny rekuperovat výrazně více tepla než tradiční trubkové výměníky. Proto můžete rekuperovat a znovu využít energii, čímž snižujete objem emisí z vašeho závodu.

Výměníky tepla Alfa Laval například výrazně snižují zanášení. To znamená, že vaše zařízení nevyžaduje tak časté čištění, čímž se minimalizují odstávky. Zařízení lze navíc snadno vyčistit tryskáním vodním paprskem nebo pomocí CIP modulu. 

Indická společnost Balaji Amines Ltd. je dobrým příkladem toho, jak deskové výměníky tepla Alfa Laval Compabloc překonaly očekávání. Spotřeba páry v porovnání s používáním srovnatelných trubkových výměníků klesla o 40 %. To vedlo k revoluční změně tepelné účinnosti závodu a výrazně se zkrátila doba potřebná k návratnosti investice. Použití výměníku Alfa Laval Compabloc k výrobě aminů se zde díky spolehlivosti, účinnosti a odolnosti jednotky při nakládání s agresivními médii při vysokých teplotách a tlacích ukázalo být dokonalou volbou. Téměř bezúdržbový Compabloc lze vyčistit za několik málo hodin, oproti několika dnům nutným k vyčištění trubkových výměníků.

 

Ke stažení