Výroba bioetanolu z obilí

Společnost Alfa Laval dodává svá zařízení závodům na výrobu etanolu ze surovin na bázi škrobu, jako jsou pšenice, kukuřice, rýže, maniok a čirok. Jedinečné know-how a výrobní zkušenosti společnosti Alfa Laval vám ušetří elektrickou energii, prostor a peníze při výrobě etanolu.

Corn 640x380

Primární úprava

Deskové výměníky tepla WideGap Alfa Laval jsou navrženy pro maximální účinnost při chlazení a rekuperaci tepla ve výrobě etanolu z obilné zápary bez ohledu na konkrétní surovinu.

U závodů zpracovávajících pšenici navíc naše systémy separace lepku z výroby spolehlivě získají další hodnotný výrobek.

Fermentace

Řešení Alfa Laval na bázi výměníků WideGap vám umožní přesně regulovat teplotu fermentace, i když bude chladicí voda jen o jeden stupeň chladnější než teplota v kvasné kádi. Zařízení k mytí nádrží Alfa Lavl provede rychlé a spolehlivé vyčištění kvasné kádě a přispěje tak ke zvýšení výnosů a spolehlivosti.

Destilace/dehydratace

Mimořádně kompaktní výměníky tepla Alfa Laval vám usnadní instalaci a umožní efektivně využít dostupný prostor. Při použití vařáků dosáhnete menších teplotních rozdílů, takže můžete použít méně kvalitní zdroje tepla a dále tím snížit spotřebu energie.

Flexibilní rozebíratelné výměníky tepla Alfa Laval jsou nejodolnější dostupná zařízení pro dehydrataci s kolísáním tlaku, které má často za následek únavu materiálu.

Lihovarnický výpalek

Dekantační odstředivky a deskové výparníky Alfa Laval garantují maximální provozuschopnost a minimální nároky na údržbu během odvodnění a zahuštění lihovarnického výpalku.

Odparky s nucenou cirkulací Alfa Laval AlfaFlash se používají k vytvoření vysoce koncentrovaného výrobku s mimořádně nízkou spotřebou energie. Dekantační odstředivky Alfa Laval se díky technologii přepadových hran Power plate vyznačují prvotřídní separací s minimální spotřebou elektrické energie.

Vysokorychlostní separátory Alfa Laval lze použít také k opětovnému získání hodnotného kukuřičného oleje mezi dvěma efekty odpařování.

Membrány Alfa Laval se používají k vyleštění kondenzátu z fáze odpařování.