Konverze energie

Alfa Laval je světovou jedničkou ve vývoji a dodávkách výměníků tepla pro chlazení technologických médií vzduchem nebo chladící kapalinou. Špičkové výrobky najdou své uplatnění při chlazení transformátorů, usměrňovačů proudu, generátorů či frekvenčních měničů elektropohonů. Kompaktní konstrukce výměníků kombinující malou zastavěnou plochu a vysoký výkon poskytuje uživatelům řadu finančních i provozních výhod. Mezi naše zákazníky patří přední světové i lokální společnosti působící v energetice.

power-conversion 640x360

Chlazení transformátorů

Udržení nízké teploty transformátorového oleje umožňuje zvýšit zátěž transformátoru v trvalém provozu i při odběrových špičkách. Ucelená řada výrobků Alfa Laval pro chlazení transformátorového oleje zahrnuje mimo jiné moderní vzduchové výměníky tepla (OFAF) a „double-wall“ deskové výměníky tepla (OFWF). Naše řešení jsou konstruována pro dosažení maximálního výkonu s minimálními prostorovými nároky. Nabídku výměníků tepla můžeme doplnit o bezúdržbová čerpadla transformátorového oleje s vysokou účinností.

Nabídka zařízení pro chlazení transformátorových olejů:

Vzduchové chladiče oleje - AlfaBlue

Rozebiratelné deskové chladiče oleje – „Double wall“

AlfaBlue jsou lehké a kompaktní vzduchové chladiče oleje konstruované pro použití v náročných podmínkách.  Alfa Laval „Double-wall“ - dvoustěnné deskové chladiče oleje poskytují maximální ochranu proti styku oleje s chladící kapalinou.

Chlazení transformátorového oleje vzduchem (vlevo) a prostřednictvím chladící kapaliny, např. vody (vpravo)

Chlazení usměrňovačů proudu

Alfa Laval nabízí širokou škálu řešení pro kapalinou chlazené usměrňovače proudu zahrnující Vzduchové chladiče, rozebiratelné a celonerezové tavně spojované deskové výměníky tepla. 100% celonerezové kompaktní deskové výměníky tepla AlfaNova jsou jedinečným řešením pro aplikace kde chlazené médium nesmí přijít do styku s mědí.

Nabídka zařízení pro chlazení usměrňovačů proudu:

Vzduchové chladiče AlfaBlue a AlfaBlue Power

Rozebiratelné deskové výměníky tepla

AlfaNova – 100%celonerezové kompaktní deskové výměníky tepla

 

 

Chlazení usměrňovače proudu vzduchovým chladičem (vlevo) a prostřednictvím chladící kapaliny, např. vody (vpravo)

 

Chlazení frekvenčních měničů (AC pohony)

V oblasti chlazení pohonů má společnost Alfa Laval rozsáhlé zkušenosti a know-how. Integrace deskových výměníků tepla Alfa Laval do moderních frekvenčních měničů umožňuje zachovat kompaktní rozměry a vysoký výkon těchto zařízení.

Celonerezové výměníky řady AlfaNova jsou ideálním řešením pro zařízení pracujícími s ultra čistou vodou v omezených prostorových podmínkách.

Nabídka zařízení pro chlazení frekvenčních měničů:

Rozebiratelné deskové výměníky tepla

AlfaNova – 100%celonerezové kompaktní deskové výměníky tepla

Mědí pájené deskové výměníky tepla

 

 

Chlazení frekvenčních měničů