Chlazení motoru

Společnost Alfa Laval má dlouholeté zkušenosti s přenosem tepla. Naše kompaktní výměníky tepla jsou vynikajícím řešením pro chlazení motorů. Kromě toho jsou také vysoce spolehlivé, dostupné a podporují tak vaši produktivitu a zisk.

Heat exchangers

Míra odlišnosti

Vzduchové výměníky tepla  a deskové výměníky tepla Alfa Laval určují standardy v odvětví výroby elektrické energie s využitím spalovacích motorů. Tyto systémy se opírají o desetiletí zkušeností s přenosem tepla a naleznete je v bezpočtu elektráren na celém světě. Byla to právě společnost Afla Laval, která vyvolala přechod k dnešním kompaktním a energeticky hospodárným řešením, a dále posunuje tepelné limity technologie, kterou mnozí považují za již plně vyvinutou. Naše inovace založené na optimalizaci přenosu tepla a minimalizaci zanášení, tak maximalizují chladicí výkon.

Spolehlivý výkon

Řešení pro přenos tepla od společnosti Alfa Laval jsou dnes kombinací přesnosti, spolehlivosti a provozní hospodárnosti. Desky se vyrábějí moderní technikou jednostupňového stlačení, čímž se vytvoří tenké, ale pevné desky odolné proti nárazům, vibracím a vysokému tlaku. Deskové výměníky od společnosti Alfa laval tak vynikají vysokou odolností proti namáhání v náročných aplikacích.

Naše vzduchové výměníky tepla navíc nabízejí větší flexibilitu. Díky rozmanitým základním materiálům, elastomerům, geometriím žebrování, konstrukci kapotáže, typům ventilátorů a způsobům montáže, můžeme vytvořit individuální řešení přenosu tepla přesně podle požadavků vaší aplikace.