Vzduchové chlazení motoru

Spolehlivou a hospodárnou regulaci teploty lze zajistit mnoha způsoby. Společnost Alfa Laval nabízí celou řadu vzduchem chlazených výměníků tepla určených k náročnému chlazení v průmyslu. Jako příklad lze uvést chlazení spalovacích motorů určených k výrobě elektrické energie, a to i v extrémních podmínkách.

Engine air cooling 640x360

Pro nejnáročnější aplikace

Vzduchové chladiče typu Alfa Laval FBLG přizpůsobené konkrétní potřebě zákazníka jsou určeny pro náročné aplikace a venkovní použití v nepříznivých klimatických podmínkách.

Provoz s nízkou hlučností

Vzduchové chladiče typu Alfa Laval AlfaSolar SR jsou díky mnoha úrovním provedení hlukového spektra vhodné k použití v podmínkách s požadavky na nízkou hlučnost. Nabízíme dva velikosti el. ventilátorů, každý s možností několika úrovní rychlostí otáčení společně s kompletními systémy řízení pro regulaci rychlosti otáčení.

Montáž do kontejneru

Vzduchové chladiče typu DCH jsou řešena v provedení na klíč určené k instalaci do kontejneru typu 40’ HC.  Chladiče můžou mít různé povrchové úpravy a obsahovat expanzní nádrže a dvířka pro provádění servisu a čištění žebrování výměníku.  Jednotka pracuje s vysokým atmosférickým tlakem.

Prostředí s nebezpečím výbuchu

Vzduchové chladiče typu AlfaSolar SE jsou určené pro použití v prostředích s nebezpečím výbuchu. AlfaSolar SE jsou určené k chlazení spalovacích motorů, turbín nebo jím doprovodných provozních činností.  Celý vzduchový chladič má certifikát ATEX, elektromotory a bezpečnostní vypínače splňují požadavky třídy Ex-d (T3/T4). Standardní součástí jsou anti-kondenzační ohřívače a antistatické lopatky ventilátorů.