Čisté emise

Snížení emisí plynů z klikové skříně je klíčovou součástí ochrany životního prostředí. Odstředivé separátory olejové mlhy Alfa Laval vám zásadním způsobem pomohou splnit požadavky aktuálních a budoucích emisních limitů na celém světě.

Clean emission 640x360

Eliminace oleje z plynů z klikové skříně

Patentovaná a osvědčená technologie talířového odstředivého separátoru Defender 500 od společnosti Alfa Laval dosahuje při čištění plynů z klikové skříně více než 98% účinnosti. Výsledkem jsou výrazně nižší emise. V případě systémů s uzavřenými klikovými skříněmi se pak navíc zvýší účinnost turbodmychadla a výkon mezichladiče, a to po celou dobu životnosti zážehového nebo vznětového motoru. Integrovaný regulátor tlaku v klikové skříni je zárukou zachování konstantního tlaku po celou dobu životnosti motoru. Separovaný olej se vrací do olejové vany, čímž se sníží spotřeba motorového oleje.

Defender používá těsnění na celou dobu životnosti, takže nevyžaduje údržbu ani servis.

Určeno pro nejnáročnější podmínky

Defender 500 je přizpůsoben pro začlenění do motoru.

Díky svým vlastnostem pro použití v terénu je odolnější proti vysokým teplotám, může se provozovat při větších úhlech naklonění, které jsou typické v lodní, vojenské, terénní nebo železniční dopravě. Celokovový plášť a hadicové/potrubní připojení přispívají k robustnosti a minimalizují nebezpečí poškození v důsledku únavy materiálu.

Integrované funkce pro ochranu životního prostředí

Jednotka Defender zachycuje olej ze spalin z klikové skříně a vrací ho do olejové vany motoru, čímž se sníží spotřeba oleje. Žádné náhradní filtry nejsou potřeba, takže odpadá jejich likvidace. Vzhledem ke své účinnosti čištění přesahující 98 % tento separátor významně prodlouží životnost každého motoru bez potřeby externího napájení. Byl vyvinut tak, aby splňoval jak dnešní, tak budoucí globální emisní limity.