Volné chlazení vzduchem

Volné chlazení na bázi vzduchu využívá jako chladicí médium pro chlazenou vodu venkovní vzduch o nízké teplotě. Oproti strojnímu chlazení se jedná o úsporné a ekologické řešení. Seznamte se s rozsáhlými výhodami volného chlazení v konkrétních aplikacích a začleňte ho do uceleného technického řešení.

Free cooling air 640x360

Správná kombinace pro chlazení

Volné chlazení může uspokojit požadavky na chlazení v chladnějších měsících roku, když venkovní teplota klesne pod požadovanou provozní teplotu. V řešeních na bázi vzduchu vzduch prochází na cestě do výměníku tepla suchým chladičem, adiabatickým chladičem nebo chladicí věží. Společnost Alfa Laval na základě svých aplikačních zkušeností určí optimální poměr mezi volným chlazením a chlazením chillerem pro celoroční provoz. Energetický poměr mezi použítím chilleru a volného chlazení je 5 ku 1 oproti klasickému strojnímu chlazení.

Využití všech výhod volného chlazení

Společnost Alfa Laval staví obvykle své systémy volného chlazení na bázi vzduchu na kombinaci adiabatického nebo suchého chladiče a rozebíratelného deskového výměníku tepla. Klíčem k maximálnímu využití výhod volného chlazení je účinná výměna tepla. Proto se v aplikacích volného chlazení vzduchem na celém světě používají výměníky tepla Alfa Laval.

360° portfolio servisních služeb

 

Společnost Alfa Laval nabízí kompletní portfolio servisních služeb pro zachování prvotřídní kondice vašeho zařízení.

Kontaktujte nás a zjistěte jak zvýšit výkonnost vašich zařízení.

 

Nebyly nalezeny žádné odpovídající výsledky