Ochrana chilleru

Znečištění je pro chiller nebezpečné, protože kondenzátor je na znečištění velmi citlivý. Společnost Alfa Laval nově chrání chiller začleněním účinného výměníku tepla pro oddělení systému od vlastního chilleru. Vřazený výměník je možné využít i jako výměník volného chalzení, což je řešení šetrné k životnímu prostředí.

Chiller-protection 640x360

Znečištění snižuje výkon

Znečištěné provozní kapaliny zvyšují riziko vyřazení chilleru z provozu kvůli poškození kondenzátoru.  Protože je kondenzátor citlivý na korozní poškození chloridy, zanesení nečistotami a na biologické aktivity ve vodě, vyžaduje chiller cenově dostupnou ochranu. 

Role volného chlazení při ochraně chilleru

Rozebíratelné výměníky tepla Alfa Laval můžete použít jako úspornou a vysoce účinnou ochranu kondenzátoru v chilleru. Společně se suchým chladičem nebo jiným zdrojem volného chlazení, jako je řeka nebo jezero, vytvářejí naše deskové výměníky tepla nepřímý systém ochrany chilleru. Toto řešení oproti přímému systému s nepřímým připojením zdroje chlazení k chilleru odstraňuje problémy související se znečištěním a v důsledku tak zvyšuje spolehlivost kondenzátoru a snižuje náklady na údržbu.

360° portfolio servisních služeb

 

Společnost Alfa Laval nabízí kompletní portfolio servisních služeb pro zachování prvotřídní kondice vašeho zařízení.

Kontaktujte nás a zjistěte jak zvýšit výkonnost vašich zařízení.

 

Nebyly nalezeny žádné odpovídající výsledky