Chlazení datových center

Miliony serverů v datových centrech na celém světě produkují při přenosu a zpracování dat obrovské množství tepla. Oproti tradiční technologii chlazení serverů dokáže společnost Alfa Laval snížit energetické náklady na chlazení využitím zdrojů volného chlazení a použitím inovativních konceptů chlazení, jako je jednotka Low Speed Ventilation s nejnižší hodnotou PUE na trhu: 1,07 oproti tržnímu průměru 1,5.

data center cooling640x360

Integrované systémy chlazení

Společnost Alfa Laval nabízí k chlazení serverů rozebíratelné deskové výměníky tepla, suché chladiče, adiabatické chladiče a vodní filtry, které se používají v systémech volného chlazení na bázi vzduchu a vody, a speciálně navržené vzduchové chladiče Low Speed Ventilation. Z těchto výrobků se vytvoří optimalizovaný a integrovaný systém podle konkrétních požadavků na chlazení datového centra.

Základní informace o jednotce Low Speed Ventilation

Chladiče LSV instalované mimo serverovnu jsou v létě typicky spojeny s chillerem, v chladnějších měsících zase se zařízením pro volné chlazení. Snížením rychlosti vzduchu a optimálním prouděním vzduchu se minimalizují tlakové rozdíly v nevyužitém prostoru, čímž se eliminovaly problémy, jako jsou „místa se zvýšenou teplotou“. Absencí jednotek CRAC se údržba omezila jen na serverovnu. Protože má jednotka Low Speed Ventilation oproti konkurenčním řešením nejnižší hodnotu PUE – 1,07 oproti průměrné hodnotě 1,5 pro globální datová centra – sníží se energetické náklady na chlazení až o 30 % v závislosti na velikosti, typu a umístění datového centra.

Low speed ventilation for data center cooling - Watch the video!

Objevte Alfa Laval Abatigo

Zjistěte více o chladiči Abatigo Alfa Laval, který je optimalizován pro různé aplikace a přináší dlouhodobé úspory vody, energie, chemikálií a doby údržby.

360° portfolio servisních služeb

 

Společnost Alfa Laval nabízí kompletní portfolio servisních služeb pro zachování prvotřídní kondice vašeho zařízení.

Kontaktujte nás a zjistěte jak zvýšit výkonnost vašich zařízení.

 

Vyhněte se komplikacím v chlazení

Pokročilá řešení zařízení a služeb pro chlazení datových center od společnosti Alfa Laval Vám usnadní rozhodování a ušetří váš čas a peníze. 

Přečtěte si více 

Nový rozměr adiabatického chlazení

Alfa Laval posouvá hranice inovací a přináší alternativu budoucnosti v oblasti chlazení pomocí adiabatických technologií.

Přečtěte si více