Výroba palmového oleje

Výroba palmového oleje ke komerčnímu použití zahrnuje téměř vždy fyzikální rafinaci (modifikace kyselin, bělení a odkyselení). Přibližně 95 % palmového oleje se upraví frakcionací – metodou krystalizace se výchozí suroviny rozdělí na tekutou a pevnou část. Krystaly se potom membránovou filtrací oddělí od tekuté části. Alfa Laval nabízí řadu různých výrobků, které často používají výrobci surového palmového oleje (CPO) k odstranění pevných částic z oleje.

 palm oil processing

Další velmi žádanou průkopnickou technologií Alfa Laval je systém kontinuální dezodorizace SoftColumn, který se používá k odstranění nečistot ve finálních fázích výroby.

Osvědčená zařízení

Řešení Alfa Laval se osvědčila v řadě systémů výroby palmového oleje s produkcí až 3 000 tun denně. Mezi hlavní přednosti, které oceníte, patří konzistentní provozuschopnost a prvotřídní výrobní výsledky.

Jsme vám vždy nablízku, abychom vám poskytli know-how a asistenci – například z naší pobočky v Kuala Lumpuru v Malajsii poblíž hlavních světových oblastí pěstování palem pro výrobu oleje.