Alfa Laval - Údržba

Údržba

Se správnou údržbou ve správný čas můžete dosáhnout vyššího výkonu a nižších provozních nákladů a současně maximalizovat životnost svého zařízení.

maintenance icon blue
.

Čištění

Udržování zařízení v čistotě může mít zásadní význam pro efektivitu provozních procesů. S využitím našich služeb čištění obnovíte optimální stav procesních povrchů, čímž snížíte náklady na údržbu a prodloužíte životnost vašeho zařízení. Úsporou energie můžete také snížit své provozní náklady.

Služby čištění pro každou potřebu

Alfa Laval nabízí celou řadu systémů pro chemické čištění na místě (CIP) a čistící prostředky speciálně navržené a určené k odstranění různých typů nánosů a usazenin z výměníků tepla, separátorů a zařízení pro dopravu kapalin.

Používáme pouze pečlivě vyvinuté a ekologicky šetrné chemikálie.

Systémy CIP: Vyberte si z široké nabídky modulů a systémů CIP vyrobených z nerezové oceli nebo polyethylenu. Případně můžeme navrhnou systémy CIP pro vaše výměníky tepla nadměrné velikosti nebo nebezpečné oblasti, které vyžadují zařízení odolné proti výbuchu.

Čisticí chemikálie: K zajištění bezpečného odstranění nežádoucích usazenin z povrchů zařízení doporučuje společnost Alfa Laval speciálně vyvinuté netoxické čisticí prostředky, které byly důkladně testovány v naší laboratoři, aby nedošlo k narušení materiálu těsnění nebo topného povrchu.


.

Výměna

Výměna dílů zkracuje čas dodání a snižuje náklady na řadu součástí, a proto je nákladově efektivnější než nákup nových. U vybraných zařízení nabízíme program výměny důležitých součástí a originálních náhradní dílů, které jsou renovované podle standardů společnosti Alfa Laval s cílem zaručit vysokou kvalitu, kterou očekáváte. Jedná se o nákladově efektivní alternativu k tradičním opravám, která pomáhá výrazně zkrátit dobu potřebnou pro provedení opravy.

Na dotaz jsou k dispozici náhradní díly jako rotační sestavy, bubny separátorů, sestavy hřídelů, převodovky, šneky dekantérů, brzdy ECB, ovladače DSC, posuvná dna bubnů, kompresní nástroje a sady desek výměníků tepla.


.

Preventivní údržba

Servisem zařízení pouze v případě potřeby zajistíte provozní spolehlivost a stálý výkon. Preventivní údržba snižuje počet neplánovaných odstávek, prodlužuje životnost zařízení a snižuje počet úrazů na pracovišti. Umožňuje také co nejlépe využít vaše zdroje a snížit zásoby náhradních dílů.

Preventivní údržba se provádí jako samostatná služba po určitém počtu provozních hodin zařízení anebo v pravidelných intervalech, aby nedocházelo k neplánovaným odstávkám. Služba může být také součástí servisní smlouvy.


.

Repase

Ve více než stovce servisních center společnosti Alfa Laval po celém světě nabízíme celou řadu služeb repase, které zvýší výkon vašeho zařízení, prodlouží jeho životnost a zajistí bezpečný a efektivní provoz.

Čištění, detekce trhlin, výměna těsnění, zkoušky těsnosti a výměna vadných desek jsou jen některé úkony, se kterými vám pomůžeme a současně doporučíme další servisní opatření. Můžete si sestavit svůj vlastní balíček služeb, nebo si vybrat některý stávající.

Servisní centrum Alfa Laval pro výměníky tepla sídlí v Brně. Přečtěte si více informací o službách, které nabízíme. 

 

Více o servisním centru v Brně


.

Oprava

Maximalizujte svou výrobní efektivitu a nechejte své zařízení opravovat odborníky, kteří jej vyrobili. Vyhněte se tak škodám a haváriím. Naši lokální servisní odborníci vám nabídnou služby, které prodlouží životnost vašeho zařízení a udrží jej v provozu.

Tato služba zahrnuje důkladnou kontrolu zařízení, stanovení postupu opravy a návrh rozsahu prací. Specialisté z Alfa Laval provádějí opravy zařízení podle Vašich požadavků, výmění nebezpečné a opotřebované díly a následně zařízení znovu sestaví. V případě potřeby lze provést i vyvážení vašeho zařízení. Po dokončení opravy obdržíte zprávu, včetně souhrnu provedených činností.


.

Servisní sady

Naše servisní sady pro plánovou údržbu byly vyvinuty na základě dlouholetých zkušeností a umožní vám realizovat plánovaný servis v nejkratším čase. Obsahují vše potřebné pro konkrétní servisní úkon a zahrnují jenom aktuální originální náhradní díly, které prodlouží životnost vašeho zařízení a je také zajištěno, že pracuje pouze s využitím těch nejnovějších technologií.

Servisní sady jsou k dispozici pro širokou škálu zařízení včetně čerpadel, ventilů, pásových filtračních lisů, šnekových lisů, dekanterů a separátorů. Všechny díly jsou navrženy tak, aby byly vhodné pro vaše zařízení a provozní podmínky - jsou přizpůsobené a plně kompatibilní s vašim zařízením.

Servisní sady jsou zasílany v jednom balení. Máte tak jistotu, že vám budou doručeny ty správné díly, správně zabalené a se správnými pokyny.


.

Servisní nástroje

Při plánované údržbě a servisu zařízení od Alfa Laval potřebujete používat správné nástroje, aby byla zajištěna bezpečnost a kvalita.Naši odborníci vám nabídnou vše, co potřebujete pro rychlou demontáž a manipulaci s cílem zkrátit dobu provádění servisního úkonu. 

Použití správných nástrojů je důležité především u zařízení, které pracuje ve vysokých otáčkách, nebo není vhodné pro ruční zvedání kvůli velikosti nebo hmotnosti.


.

Náhradní díly

 

Když používáte originální náhradní díly společnosti Alfa Laval, máte jistotu, že dostanete správný díl ve správný čas.

Originální náhradní díly společnosti Alfa Laval zajistí, že vaše zařízení bude podávat špičkový výkon po celou dobu své životnosti. Naše vysoce kvalitní odolné díly vám zajistí požadovanou produktivitu a prodlouží životnost vašeho zařízení při současném snížení provozních nákladů.

Použití originálních náhradních dílů společnosti Alfa Laval znamená:

  • Prodlouženou dobu provozuschopnosti a zvýšení produktivity
  • Odolnější díly pro delší životnost
  • Nižší provozní náklady

 

Další informace o náhradních dílech Alfa Laval 


Potřebujte pomoci nebo máte nějaké otázky ohledně servisu?

Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy v souvislosti s provozem a údržbou vašeho zařízení, neváhejte se obrátit na náš místní servisní tým odborníků.

Service staff 640x360

Podívejte se na naše videa k servisu a údržbě

Najdete v nich teoretické základy i praktické tipy pro servis našich zařízení. Kliknutím na následující odkaz se otevře seznam videí.

CE service video list image