Naše servisní centrum pomáhá chránit vaši investici

Pořízení kvalitního deskového výměníku tepla představuje nemalou investici, proto je dobré si jeho životnost pojistit kvalifikovaným servisem. Čištění a další údržbové práce na výměníku se dají dělat na místě, servisní centrum Alfa Laval v Brně však disponuje speciálním vybavením a odborníky. Obojí je zárukou kvalitního a rychlého servisu a navíc se postará o likvidaci odpadu a chemikálií.

V našem servisním centru věnujeme zvláštní pozornost odstraňování těsnění a usazenin z desek výměníku tepla.

V servisním centru Alfa Laval jsou těsnění a úsady z desek odstraňovány pomocí speciálního vybavení a chemikálií. Na deskách tak nevzniká koroze. Jejich povrch je čistý a ideálně připravený pro montáž nových těsnění. Alfa Laval používá pouze originální náhradní díly, těsnění, lepidla a dodržuje správné montážní postupy.

Repase výměníků má význam.

Mít výměník odborně servisovaný od Alfa Laval není pouze praktické, ale má to také zřejmý ekonomický dopad. Důkladná repase výměníku tepla zajistí obnovení původní schopnosti přenosu tepla, což zaručuje nízkou spotřebu energie, plynulost výrobního / servisního procesu a udržování kvality. Prevence úniků chrání nejen zaměstnance a vybavení, ale také životní prostředí.

Přerušení výrobního procesu může mít za následek obrovské ztráty v důsledku neplánované poruchy výměníků tepla.

V takovém případě je důležitost servisu zřejmá. Údržba výměníků tepla se zdá obvykle velmi jednoduchá, takže provozovatelé často nevyhledávají pomoc kvalifikovaného servisního technika, protože si myslí, že tak ušetří čas a náklady. Je však dobré vědět, že taková rozhodnutí mohou mít často negativní dopad. 

Při nesprávném servisu se mohou desky výměníku tepla mechanicky nebo chemicky poškodit.

Menší poruchy mohou časem vést k dalším problémům. Použití nesprávných nástrojů může rovněž výrazně zkrátit životnost zařízení a v některých případech může výměník tepla zcela zničit. To může způsobit nejen případné ztráty ve výrobě či provozu, ale může to mít za následek kompletní odstávku, která způsobí velké ztráty.

 

CE service centre brno

Kontakt

Servisní centrum Alfa Laval v Brně

CTZone Brno, Dornych 487 / 47c

617 00 Brno

Česká republika

Telefon: +420 775 863 029

E-mail: vojtech.mrkvica@alfalaval.com

Poptat servis

Rizika spojená s nekvalifikovaným servisem

  • Je nutné znát správnou koncentraci a teplotu pro chemické čištění.
  • Bez odpovídajících zkušeností a specializovaných nástrojů hrozí riziko přehlédnutí drobných poškození.
  • Pokud se původní těsnění a lepidlo zcela neodstraní, může docházet k únikům.
  • Nesprávně zvolená těsnění mohou způsobit úniky a v neposlední řadě zcela ničit desky výměníku tepla.
  • Výběr správného lepidla je klíčem ke správné funkci těsnění.

Ke stažení


Potřebujte pomoci nebo máte nějaké otázky ohledně servisu?

Pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy v souvislosti s provozem a údržbou vašeho zařízení, neváhejte se obrátit na náš místní servisní tým odborníků.

Service staff 640x360

Podívejte se na naše videa k servisu a údržbě

Najdete v nich teoretické základy i praktické tipy pro servis našich zařízení. Kliknutím na následující odkaz se otevře seznam videí.

CE service video list image