service-centres-hero-1920x480

Servisní středisko Alfa Laval v Brně

Jsme vaším partnerem v oblasti preventivní údržby deskových výměníků tepla.

.

Naše servisní středisko vám pomůže ochránit vaši investici

Nákup špičkového výměníku tepla představuje nemalou investici. Je tedy rozumné objednat si nejlepší možný, ideálně odborný servis. Čištění a údržbu výměníků tepla provádějí naši specialisté v servisním středisku v Brně. Tím je zaručena vysoká kvalita a rychlost služby. Velkou pozornost věnujeme také řádné likvidaci odpadu a chemických látek vznikajících při instalaci.

.

CE_Brno_SC_services_640x360.JPG

Kontakt – Servisní středisko Brno

Vojtech Mrkvica

Manažer servisního střediska – Brno, Česká republika

vojtech.mrkvica@alfalaval.com

 

        

.

Proč je repase výměníků tepla důležitá?

Výměníky tepla se používají v řadě odvětví a v mnoha výrobních procesech hrají zásadní úlohu. Fyzikální a chemické vlastnosti zpracovávaných materiálů během provozu často způsobují ucpávání výměníků tepla. Kvůli takto vzniklým usazeninám se zhoršuje účinnost výměníků tepla, což vede k vyšší spotřebě, nižší kvalitě výrobků a snížené bezpečnosti provozu. Profesionální servis od společnosti Alfa Laval nejen dlouhodobě šetří finanční prostředky, ale zajišťuje také bezpečný provoz. Správně provedená repase výměníku tepla zajistí obnovu maximální účinnosti přenosu tepla a minimální tlakové ztráty, což pak zaručuje nízkou spotřebu energie, plynulost výrobního / servisního procesu a zachování kvality. Prevence úniků chrání nejen zaměstnance a vybavení, ale také životní prostředí.

 

gasket heart 640x360

        

.

Služba repase výměníků tepla

Svou službou repase výměníku tepla poskytujeme kompletní servis pro údržbu vašeho rozebíratelného deskového výměníku tepla. Po přijetí naší cenové nabídky se na vámi určené místo dostaví náš servisní kolega, a výměník tepla se následně demontuje a přepraví do našeho servisního střediska v Brně. V tomto středisku se výměník tepla repasuje, otestuje a vrátí se na místo provozu. Zde náš kolega zkouškou integrity zkontroluje správnou funkci, čímž je repasovací služba dokončena. Repase výměníku tepla obvykle trvá 5 pracovních dnů.

service centre cleaning plates 640 360

Servisní balíčky repase deskových výměníků tepla

Společnost Alfa Laval nabízí tři základní balíčky repase deskových výměníků tepla. Vyberte si balíček, který nejlépe odpovídá vašim aplikačním, časovým a nákladovým požadavkům. Naše červené, žluté a modré repasovací balíčky vám pomohou předejít nečekaným výdajům a servisním dohadům. Pro své deskové výměníky tepla si můžete samostatně vybrat jakýkoli barevný balíček.

reconditioning 640x360

Kroky repase deskových výměníků tepla

 

GPHE-plate-inspection-250x167.jpg

Kontrola desek

Po přijetí do servisního střediska se na deskách výměníku tepla zkontroluje, zda nevykazují známky silné koroze, eroze nebo deformace. 

   
GPHE-plate-nitrogen-tank-250x167.jpg

Demontáž těsnění

Pomocí určitých chemických látek, jako jsou tekutý dusík, kyseliny a zásady, se provede kompletní odstranění těsnění. Tento způsobe se používá proto, že se jím nepoškozují drážky v desce.

   
GPHE-plate-cleaing-250x167.jpg

Čištění tlakovou vodou

Předčištěním deskových výměníků tepla tlakovou vodou se odstraní usazeniny.

   
GPHE-plate-chemical-cleaning-250x167.png

Chemické čištění

Poté se desky ponoří do chemické lázně, jejíž koncentrace a teplota se volí zvlášť pečlivě tak, aby bylo zajištěno šetrné rozpuštění usazenin.

   
GPHE-plate-crack-detection-250x167.jpg

Zkouška prasklin a deformace

Každá deska se nastříká barvivem a následně zkontroluje pod UV světlem. Takto lze odhalit i ty nejdrobnější vady.

   
GPHE-plate-regasketing-250x167.jpg

Opětovné utěsnění

Vyberou se nová těsnění Alfa Laval pro optimální výkon, přičemž se zohlední materiály, tlaky a teploty používané při praktické aplikaci. Těsnění se následně upevní podle specifikací, a to buď pomocí lepidla, nebo bez něj.

   
Houston-phe-service-2-250.jpg

Kontrola

Po provedení servisu se desky zkontrolují a tlakem otestují, aby se ověřilo správné upevnění těsnění, úplné odstranění koroze, nepřítomnost mechanického erozního poškození a nepropustnost. Po kontrole se vystaví kontrolní protokol.

 

        

.

Servis výměníků tepla a dekantérů

gasketed_plate_heat_exchanger_340x433.jpg

Servis rozebíratelných deskových výměníků a výměníku tepla Compabloc

Naše služba repase výměníků tepla zahrnuje také kompletní údržbu vašeho deskového výměníku tepla. V servisním středisku Alfa Laval v Brně servisujeme nejen zařízení společnosti Alfa Laval, ale také jednotky jiných výrobců (Swep, Sondex, Tranter, SPX/APV, Schmidt, GEA/Kelvion, Funke, Vicarb, Vitherm). Kromě údržby dokážeme rovněž zajistit náhradní díly pro jiné typy výměníků tepla. Na základě svých zkušeností a znalostí shromážděných za 90 let dokážeme zajistit přesnou diagnostiku a odbornou údržbu rozebíratelných deskových výměníků tepla. 

Vyžádejte si naši nabídku

BHE 250 213x433.jpg

Servis pájených deskových výměníků tepla

Společnost Alfa Laval sice nenabízí služby pro pájené deskové výměníky tepla, poskytují je však někteří naši partneři. Pro vyhledání našich servisních partnerů prosím využijte náš vyhledávač partnerů.

Otevřít vyhledávač partnerů

 

 

 

foodec 770x433.jpg

 

 

Servis dekantačních odstředivek

Servis dekantérů provádíme v servisním středisku Alfa Laval v polské Łódźi, kde servisujeme všechny typy dekantačních odstředivek. Servis začíná demontáží dekantéru nebo rotační jednotky. Následně se jednotlivé díly dekantéru chemicky vyčistí a mechanicky omyjí tlakovou vodou. Provede se také kontrola a výměna opotřebených dílů. Pro zajištění účinnosti a spolehlivosti zařízení se doporučuje používat originální náhradní díly. 

Pro podrobné informace o servisu dekantérů nás prosím kontaktujte

        

.

Videa

Servis výměníků tepla

Servis dekantérů


.

Pro si vybrat právě nás?

Service-center-professional-service-V2.jpg

Profesionální servis

Zařízení Alfa Laval známe do posledního detailu – přesné složení každého těsnění, správnou toleranci každého ložiska i ideální utahovací moment každého šroubu. Pokud nám svěříte údržbu svých zařízení, můžete mít jistotu, že zařízení, která se s vám vrátí, budou fungovat na maximum a budou splňovat veškeré specifikace.

Rádi vám pomůžeme správně naplánovat servis tak, abyste mohli snadno plánovat svou výrobu a předcházet zbytečným prostojům. 

Service-center-safety.jpg

Bezpečnost

Bezpečnost je pro nás vždy na prvním místě. Veškeré práce se provádějí pečlivě a v souladu s postupy stanovenými pro každé zařízení. Každá fáze servisního procesu se pečlivě dokumentuje.

 

.

Sustainability

Udržitelnost

Udržitelnost je základem našeho podnikání. Naše produkty mají jedno společné: přispívají k optimalizaci a účinnosti výrobních procesů našich zákazníků, např. minimalizací odpadů, spotřeby vody a emisí CO2.

Flexibility for quick, reliable service

Flexibilita pro rychlý a spolehlivý servis

V našem brněnském servisním středisku je práce založena na individualizovaných procesech a organizuje se jim na míru tak, abychom vždy dokázali poskytnout servis, který nejlépe naplňuje potřeby našich zákazníků. 

        

.

Kontaktujte nás!

Potřebujte pomoci nebo máte nějaké otázky ohledně servisu?

Náš tým místních servisních odborníků je vám k dispozici, pokud potřebujete pomoc nebo máte dotazy k provozování a údržbě svých zařízení.

Service staff 640x360