2023-04-20 Novinky - produkty

Vermikompostér v kanceláři Alfa Laval Slovakia: Udržitelnost začíná drobnými kroky

V posledních letech si stále více společností uvědomuje význam udržitelnosti a odpovědného přístupu k životnímu prostředí. I kolegové v bratislavské kanceláři se rozhodli přispět k ochraně přírody a zakoupili vermikompostér.

Co je vermikompostér a jak pomáhá udržitelnosti?

Vermikompostér je zařízení sloužící ke kompostování organického odpadu. Odpad se vkládá do speciální nádoby, kde ho žížaly rozkládají spolu s kousky papíru a slupkami z ovoce a zeleniny. Ty se živí organickým materiálem a vytvářejí hnojivo, které je bohaté na živiny a dokonce lepší než tradiční hnojiva.

Proč je vermikompostér dobrým ekologickým krokem?

Hlavním důvodem je snížení množství organického odpadu, který končí na skládkách a má negativní dopad na přírodu. Kromě toho jsou emise metanu ze skládek zodpovědné za významný podíl emisí skleníkových plynů.

Ve společnosti Alfa Laval věříme, že udržitelnost začíná malými kroky, a proto jsme v každé kanceláři vytvořili funkci "Sustainability leader". Dominika, naše Sustainability leaderka v Bratislavě, podporuje aktivity, které pomáhají zlepšit udržitelný profil společnosti, chod kanceláře a chování samotných zaměstnanců v jejich pracovním i soukromém životě. Spolu se svými kolegy se snaží koordinovat a podporovat iniciativy, ale zároveň vytváří kulturu, která podporuje udržitelné chování. 

Alfa Laval se snaží jít v oblasti udržitelnosti a ochrany životního prostředí příkladem ostatním společnostem. Proto jsme si stanovili ambiciózní cíl stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální společností. Aktivně pracujeme na snižování vlastní uhlíkové stopy v celém hodnotovém řetězci a zároveň zavádíme technologie, které zajistí, aby procesy našich zákazníků byly co nejefektivnější, a umožní přechod na čisté zdroje energie.

Přečtěte si více o tom, jaké cíle jsme si jako společnost stanovili v rámci naší ambice stát se uhlíkově neutrální: https://www.alfalaval.com/about-us/sustainability/sustainability-strategy/carbon-neutrality-by-working-together/.

 

Štítky

Vše
Vermi2

Související informace: