Jste zvídavý?

V Alfa Laval děláme vždy něco navíc, abychom překonali i ty nejnáročnější výzvy. Naší hnací silou je snaha zajistit úspěch našim zákazníkům, lidem i celé planetě. Toho se dá dosáhnout jen díky obětavým lidem se zvídavou myslí. Zvědavost je jiskrou, která stojí za skvělými nápady. A skvělé nápady jsou motorem pokroku.

V sekci s volnými pracovními místy najdete příležitosti pro zvídavé osobnosti, které mohou trvale ovlivnit některé z nejpalčivějších problémů planety. 

Dosáhněte lepšího pokroku. Se společností Alfa Laval.

 

Podívejte se na naše volná pracovní místa

TO JSME MY!

Seznamte se s našimi zvídavými osobnostmi:

„Neustále nacházím nové výzvy“

Seznamte se s Camillou Arvidsson
Marketing a management produktů

„Skvělé!“

Seznamte se s Manal Mohamed Abdeslamovou
Lidské zdroje

„Buďte odvážní!“

Seznamte se s Jayem Jeongem
Manažer trhu rafinerie

„Zákazníkovi prokazujeme hodnotu“

Seznamte se s Jonathanem Molanderem
Výroba

Podívejte se na naše volná pracovní místa

„Přispíváme k hladké transformaci!“

Seznamte se s naším týmem pro automatizaci

„Úspěch si vytváříte sami“

Madeleine Gilborne, specialistka na udržitelnost

„Mějte otevřenou mysl a učte se novým věcem“

Gurudatt Bhat, IT specialista

„Zachraňuji svět!“

Seznamte se s Evou Andersson, hlavní specialistkou na procesy v rafineriích

 

Podívejte se na naše volná pracovní místa

NAŠE ŘEŠENÍ

Dobré zprávy pro mořskou faunu a flóru

Mikroplasty představují vážnou hrozbu pro naše oceány a moře. Jejich rozklad trvá stovky let, mohou tak dlouhodobě škodit různým mořským organismům. A my všichni polykáme kousky mikroplastů, když pijeme vodu. A zde přichází na řadu společnost Alfa Laval. Díky našim membránovým bioreaktorům se nám podařilo v čistírně odpadních vod odfiltrovat mikroplasty o velikosti až 0,0002 mm. Dobrá zpráva, ať už žijete ve vodě nebo vodu k životu potřebujete.

dolphin 640x360

Seznamte se s Jessicou Bengtsson, jednou z našich zvídavých osobností

Seznamte se s Jessicou Bengtsson, specialistkou na membrány a řešení pro filtraci vody. Podílela se na pilotním projektu Roskilde Fjord. Membrány Alfa Laval použité v rámci tohoto projektu získaly za vynikající výsledky Národní cenu Energy Globe Award.

 

Přečtěte si více o práci Jessicy Bengtssonové   

Podívejte se na naše volná pracovní místa


woman with a flie on her nose 640x360

Jiný pohled na potraviny zítřka

Roste poptávka po vysoce kvalitních bílkovinách. Na naší planetě však ubývá zemědělské půdy, počet lidí se naopak zvyšuje. Řešení této rovnice je obtížné. Zde přichází na řadu Alfa Laval. Odpovědí by mohl být hospodářský chov hmyzu. Larvy bráněnky (mouchy černé) rostou rychle, mohou se tak sbírat již během několika týdnů. Díky technologiím společnosti Alfa Laval lze tento drobný hmyz zpracovat na potraviny. V porovnání s běžným zemědělstvím je zapotřebí o 90 % méně prostoru a krmiva. Do centra pozornosti se tedy dostává bráněnka. Řešení jednoho z našich největších problémů opravdu vyvolává cvrkot. 

Přečtěte si více o potravinách zítřka    

sumit pingle 640x360

Seznamte se se Sumitem Pinglem, další zvídavou osobností

Seznamte se s Sumitem Pinglem, který má dlouholeté praktické zkušenosti s různými zdroji bílkovin a procesními řešeními. Podle jeho názoru se společnost Alfa Laval stala významným a všeobecně známým partnerem v branži díky rozsáhlému know-how, které je výsledkem jejího více než padesátiletého působení v oboru, a také díky skutečnosti, že při řešení procesů jsou zapotřebí všechny základní produkty této společnosti.

Přečtěte si více o jeho práci   

Podívejte se na naše volná pracovní místa

Přebíráme vedení, abychom mohli plout udržitelně

Hlavním úkolem každého kapitána obchodní lodi je bezpečná přeprava nákladu z bodu A do bodu B. Stejně důležité je však dodržování přísných předpisů týkajících se emisí výfukových plynů a vypouštění vody. Nedodržení předpisů může vést k vysokým pokutám a nákladným zpožděním. Zde přichází na řadu Alfa Laval. Díky našemu připojenému palubnímu zařízení a datovému cloudu můžeme z lodi nepřetržitě shromažďovat více než 500 datových bodů. Jakmile se spustí kritický alarm nebo se zjistí jakákoli porucha systému, kapitán a jeho posádka jsou na ně okamžitě upozorněni. Společnost Alfa Laval jim poskytuje vzdálenou podporu ve formě okamžitého zásahu. Jako by měli nad sebou anděla strážného, který jim umožňuje plout s čistým svědomím.

To je jen jeden z příkladů, jak zdoláváme nejtěžší výzvy. Zvědavost je jiskrou, která stojí za skvělými nápady. A skvělé nápady jsou motorem pokroku.

Přečtěte si více   

Podívejte se na naše volná pracovní místa

captain marine 640x360

dog and cat laying on the floor 640x360

Přeměna průmyslového odpadního tepla na příjemný komfort

V současné době se v průmyslových procesech ztrácí přibližně 50 000 000 000 wattů, z velké části ve formě odpadního tepla. Proč by mělo toto obrovské množství energie jen tak bezúčelně mizet? Zde opět přichází na řadu Alfa Laval. Instalací našich vysokokapacitních deskových výměníků lze přebytečné teplo efektivně absorbovat a využít. Například pro dálkové vytápění. Vytváří komfortní zónu nejen pro milovníky interiérů, ale také pro naše ovzduší, snižuje totiž emise oxidu uhličitého o 150 milionů tun ročně.

To je jen jeden z příkladů, jak zdoláváme nejtěžší výzvy. Zvědavost je jiskrou, která stojí za skvělými nápady. A skvělé nápady jsou motorem pokroku.

      Přečtěte si více         

Podívejte se na naše volná pracovní místa

Seznamte se s Julienem Gennetierem, další zvídavou osobností

Seznamte se s Julienem Gennetierem, který hovoří o tom, jak přispívá k pozitivnímu vlivu společnosti Alfa Laval na zákazníky, lidi i planetu, a to právě prostřednictvím zvyšování energetické účinnosti.


Uchovávání sluneční energie, která projasní pošmourný den

Solární a větrná energie je naše budoucnost. Je tu však jeden velký problém: když slunce nesvítí nebo vítr nefouká, nevyrábí se žádná energie. Ledaže by se energie dala efektivně skladovat. Zde přichází Alfa Laval. Alfa Laval se jako spoluvlastník nové společnosti aktivně podílí na uskutečnění tohoto utopického snu. Elektrická energie ze solárních a větrných elektráren se přeměňuje na tepelnou energii prostřednictvím našich unikátních, speciálně navržených výměníků tepla. Teplo se pak ukládá a uchovává v obřích zásobnících roztavené soli, kde čeká na probuzení a opětnou přeměnu na elektřinu, až ji bude v rozvodné síti potřeba. I pro pošmourné dny tak máme předpověď krásného počasí.

woman holding glowing glass jar 640x360

Seznamte se s Emmou Karlsson Lindbo a Mattiasem Norénem

Emma a Mattias hovoří o své spolupráci a o tom, jak jejich zvídavost přispívá k týmové práci a úspěchu.

Přečtěte si více     Podívejte se na naše volná pracovní místa