Průmyslové chlazení

Alfa Laval je předním inovátorem v oblasti kompaktních deskových výměníků tepla pro chladicí systémy a tepelná čerpadla. Většina našich jednotek je instalována v chladicích skladech, na zimních stadionech, v námořních aplikacích, v systémech HVAC, dálkové energetiky, procesního chlazení a v potravinářství a nápojářství. Úzce spolupracujeme s předními místními montážními firmami a výrobci systémů z celého světa a dodáváme standardní řešení i řešení na míru.

Alfa Laval industrial refrigeration

Klíč k udržitelnému průmyslovému chlazení

  • Používejte přírodní chladiva, jako je čpavek, oxid uhličitý a uhlovodíky, v optimalizovaných řešeních.
  • Zvyšte účinnost pomocí výměníků tepla Alfa Laval, jejichž minimální tlaková ztráta a blízký teplotní přístup zkracují dobu návratnosti systému.
  • Vyberte si spolehlivé deskové výměníky tepla od společnosti Alfa Laval. Mnoho z téměř 100 000 dodaných jednotek se používá již desítky let.

Jste připraveni zjistit, jak může průmyslové chlazení zvýšit vaši udržitelnost a účinnost? A ušetřit vám peníze? 
And save you money? CKontaktujte nás ještě dnes.

Závazek ke spolupráci s průmyslem

Industrial-ref-Eurammon.jpg

Eurammon

Eurammon je sdružení společností, institucí a jednotlivců, kteří mají společný cíl: podporovat udržitelný přístup k chladicí technice. Od svého založení v roce 1996 Eurammon prosazuje používání přírodních chladiv. Alfa Laval je zakládajícím členem sdružení.


Zjistěte více

Industrial-ref-shecco.jpg

Shecco

Shecco je globální akcelerátor trhu, který pomáhá společnostem uvádět na trh řešení šetrná ke klimatu. V oblasti vytápění, chlazení a chlazení se specializujeme na přírodní chladiva. Společnost Shecco má více než 15 let zkušeností s nabídkou inovativních, efektivních a flexibilních řešení, která urychlují vstup na trh. Alfa Laval je partnerem od samého počátku.


Zjistěte více

Industrial-ref-iiar.jpg

IIAR

IIAR je technická členská organizace se zastoupením všech aspektů komunity přírodního chlazení, včetně výrobců, inženýrů, dodavatelů, koncových uživatelů, akademiků, vědců, školitelů a dalších. IIAR je předním zastáncem bezpečného, spolehlivého a efektivního používání čpavku a dalších přírodních chladiv.


Zjistěte více

U-turn

U-Turn je separátor kapalin speciálně navržený pro použití s deskovými výměníky tepla v aplikacích se čpavkem. Kompaktní modul zahrnující separátor a deskový výměník tepla snižuje tlakové ztráty a zároveň zajišťuje nízkou náplň čpavku a maximální energetickou účinnost.


Další informace o systému U-Turn

 

Těsnicí systém RefTightTM

Vysoce výkonné těsnění, pro vysokotlaké úlohy. Těsnicí systém RefTightTM umožňuje lepší, dlouhodobý výkon v aplikacích s vysokými tlaky a teplotami. Svar je umístěn mimo oddělenou drážku kroužkového těsnění, což zajišťuje spolehlivé utěsnění, prodlužuje životnost těsnění a prodlužuje servisní intervaly.

Integrované podchlazení

Většina chladicích systémů spotřebovává velké množství elektrické energie; energeticky účinná konstrukce může přinést značné ekonomické úspory. Integrace podchlazení do kondenzátoru deskového výměníku tepla umožňuje zlepšit energetickou účinnost kompaktních výměníků tepla, aniž by bylo nutné použít další potrubí nebo další komponenty.

Pokročilá řešení pro průmyslové chlazení

Semi_welded_range_640x360.jpg

Polosvařované deskové výměníky tepla

Naše kompaktní polosvařované deskové výměníky tepla umožňují ještě vyšší účinnost a spolehlivost v průmyslových chladicích aplikacích, které používají čpavek jako chladivo s nízkým GWP. Polosvařované výměníky tepla Alfa Laval jsou také správnou volbou pro kaskádové systémy, které pracují s CO2 jako sekundárním médiem pro mrazicí aplikace. Tyto výměníky snižují náplň čpavku a díky osvědčenému těsnicímu systému RefTight™ také zabraňují riziku křížové kontaminace.


Zjistěte více

fhe_alfanova_ind&hvac_right_640x360.png

AlfaNova

Většina deskových výměníků tepla používaných v komerčním nebo malokapacitním průmyslovém chlazení je pájená mědí. Měď je sice vhodná pro mnoho aplikací, ale negativně reaguje s čpavkem, důležitým přírodním chladivem. Společnost AlfaNova, vyrobená naší jedinečnou metodou tavného pájení, nabízí jediný 100% nerezový deskový výměník tepla na trhu. Jedná se o kompaktní, účinné řešení pro chlazení velmi čistých, citlivých kapalin, které využívá potenciál čpavku s nízkým GWP.


Zjistěte více

Alfa Laval brazed plate heat exchangers

Pájené deskové výměníky tepla

Naše měděné pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a bezúdržbové řešení pro ohřev, chlazení, odpařování a kondenzaci v širokém spektru chladicích aplikací. Pracují s většinou typů ekologických chladiv s nízkým GWP, včetně důležitých přírodních chladiv, jako je CO2 a uhlovodíky. Každá jednotka je navržena s řadou jedinečných vlastností, které zajišťují vynikající tepelný výkon a spolehlivost.


Zjistěte více

Industrial ref semi welded brochure

Polosvařované GPHE: výhody pro průmyslové chlazení

Polosvařované deskové výměníky tepla Alfa Laval kombinují flexibilitu a servisní použitelnost běžných rozebíratelných deskových výměníků tepla s vyšší tlakovou odolností, takže jsou ideální pro průmyslové chladicí aplikace.

Jsou vysoce odolné proti tvorbě ledu i proti únavovému namáhání způsobenému extrémními změnami tlaku a teploty a jsou vhodné pro použití s většinou typů primárních chladiv a sekundárních kapalin, včetně čpavku a oxidu uhličitého.


Více informací

Bílá kniha: Orientace na měnícím se trhu s chladivy

Na trhu s chladivy v současné době probíhají rozsáhlé změny. Legislativa vedená obavami o životní prostředí prosazuje postupné vyřazování tradičních chladiv ve prospěch nových alternativ s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP). Stáhněte si tuto bílou knihu, kde najdete základní informace o výběru a přizpůsobení alternativních chladiv pro různé aplikace vytápění a chlazení.

White paper: Navigating a changing refrigerants market

Rychlý výběr

Společnost Alfa Laval usnadňuje nalezení nejlepšího řešení pro vaši aplikaci. Podívejte se na náš nástroj pro rychlý výběr, kde si můžete prohlédnout produkty a najít partnery společnosti Alfa Laval, abyste si mohli vyžádat cenovou nabídku.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Vaše centrum pro získání nejnovějších informací ze světa vytápění a chlazení

Díky desítky let dlouhým zkušenostem v oboru výměníků tepla představuje společnost Alfa Laval dobře informovaný zdroj v oblasti současných náročných požadavků na ohřev a chlazení. Zjistěte odpovědi na složité otázky ohledně energetické účinnosti či přírodních chladiv a získejte užitečné nástroje usnadňující nalezení té nejvhodnější technologie pro vaši aplikaci.

heating cooling-hub-vignette-2021

Vyžadujte nové standardy pro svůj chladicí systém

Společnost Alfa Laval má za sebou desítky let zkušeností a je průkopníkem nejmodernějších konstrukcí deskových výměníků tepla s těsněním na světě. Zjistěte, jak naše technologie nové generace mohou zlepšit účinnost, spolehlivost a provozuschopnost vašeho průmyslového chladicího systému.

Demand-new-standards 640x360

Připojte se k nám na sérii webinářů o chladicích systémech

Chladicí aplikace procházejí rychlou proměnou a faktory udržitelnosti vytvářejí zcela nové výzvy. Alfa Laval vám však může pomoci. Připojte se k našim odborníkům na danou problematiku a zúčastněte se vůbec první série webinářů věnované nejnovějším trendům - a řešením -, které formují náš obor. Zúčastněte se živě - nebo sledujte na vyžádání podle svého rozvrhu!

xchanging ideas vignette text