Čištění chladiva

Méně prostojů, vyšší účinnost, nižší provozní náklady a více času na práci. To je jen několik přesvědčivých důvodů, proč začít používat jednotku pro čištění chladicí kapaliny. Jestliže místo filtrů/sběračů nebo podobného systému zvolíte vysokorychlostní separaci, bude vaše výroba plynulá s nižšími náklady a minimálním dopadem na životní prostředí.

coolant cleaning 640x360

Chladicí a prací kapaliny

Představte si, že byste mohli prací a chladicí kapaliny používat dlouhá léta. S čisticí jednotkou Alfa Laval prodloužíte životnost pracích a chladicích kapalin 6krát až 10krát (v některých případech, při doplňování, dokonce navždy). To znamená nižší spotřebu koncentrátu/čisticích prostředků a snížení nákladů na likvidaci. 

Jestliže se pohybujete ve výrobním sektoru nebo stavíte individuálně řešené systémy filtrace nebo odmaštění chladicích kapalin a zvolíte místo tradičních metod, jako jsou filtry, vysokorychlostní separaci, dosáhnete vy a vaši zákazníci významných úspor. Pro menší nebo lokální nádrže nabízí společnost Alfa Laval přenosnou čisticí jednotku. Jestliže používáte centrální systém, doporučujeme trvalé řešení. V každém případě s vámi budeme úzce spolupracovat, abychom vám nabídli to nejlepší řešení pro váš systém.

Prací kapaliny

Čisté prací kapaliny šetří čas a peníze. Kontinuální čištění vysokorychlostní odstředivou separací prodlouží životnost pracích kapalin až šestkrát a dramaticky tak sníží náklady na výměnu kapalin. Výrazně se sníží také náklady na likvidaci kontaminovaných kapalin a filtrů.

Čisté oleje a provozní kapaliny bez nečistot pomáhají zvýšit kvalitu výrobků. Zaručují delší životnost, snižují odpady a opravy a zkracují následující činnosti na minimum.

K čištění pracích kapalin doporučuje společnost Alfa Laval výrobky AlfaPure. AlfaPure je označení pro kompletní řadu separačních modulů pro čištění mnoha druhů provozních kapalin na bázi vody, které se používají v kovoobráběcím průmyslu, jako jsou prací louh, odmašťovací lázně, atd.

Chladicí kapaliny

Použitím výrobků k čištění chladicích kapalin Alfa Laval můžete zamezit mnoha problémům. Výměna znečištěných chladicích kapalin tradičním způsobem je špinavá a časově náročná práce. Při použití vysokorychlostního separátoru se proces čištění výrazně zjednoduší. Je to také řešení, které splňuje přísné požadavky environmentální legislativy a přispívá ke snížení nákladů v souvislosti s opotřebováním drahých nástrojů a zařízení.

Investicí do vysokorychlostní separace automaticky získáte ziskové řešení, které prodlouží životnost vašich chladicích kapalin až o 10 let. Mezi další přínosy patří nižší pořizovací náklady a náklady na likvidaci, méně zmetků, méně ručního čištění nádrží a více času na výrobu.

Podle požadavků na čištění chladicích kapalin nabízí společnost Alfa Laval fixní nebo mobilní řešení pro individuální nádrže s jednotkami Alfie 200 nebo Alfie 500. Pro větší nebo centrální systémy je správnou volbou jednotka AlfaPure. Jde o mobilní modul pro kompletní separaci s větší kapacitou. 

Instalace je vždy snadná a nevyžaduje žádné úpravy vašeho stávajícího systému. Protože se odstředivý separátor instaluje do obtokového vedení, může čištění probíhat jak během výroby, tak během přestávky ve výrobě.

360° portfolio servisních služeb

 

Společnost Alfa Laval nabízí kompletní portfolio servisních služeb pro zachování prvotřídní kondice vašeho zařízení.

Kontaktujte nás a zjistěte jak zvýšit výkonnost vašich zařízení.