Produkce bramborového škrobu

Výroba bramborového škrobu se dnes provádí jasně definovanými a osvědčenými postupy. Rozdíly mezi výrobními postupy pramení převážně z požadavků na odpadní vodu a na získávání proteinů za účelem snížení zatížení BOD. Alfa Laval dodává kompletní řadu výrobků a systémů pro výrobu bramborového škrobu. Všechny jsou vysoce spolehlivé, mají nízké provozní náklady a prvotřídní výkon.

Potato processing 640x360

Odstranění hlízové šťávy

Odstraněním hlízové šťávy na začátku výroby se zvýší kvalita škrobu a bude možné získat proteiny jako vedlejší produkt. Dekantační odstředivky STNX Alfa Laval jsou zárukou vysokého podílu sušiny, vysoké výrobní kapacity a nízkých nákladů na údržbu. Lepší vysušení suroviny znamená, že se ve fázi promývání musí ze škrobu odstranit méně nečistot, čímž se sníží spotřeba vody.

Extrakce škrobu

K účinnému odstranění vláken se používají odstředivky s kónickým sítem. Každá filtrační odstředivka obsahuje rotační kónický koš se sítky, sestavu trysek, z kterých se na konické síto kontinuálně rozprašuje vrstva dužiny, skříň s tryskami pro „zpětné propláchnutí“ síta a čištění skříně, a pohonné jednotky.

Primární zahuštění

Separátory Alfa Laval se ideálně uplatní při výrobě bramborového škrobu. Jsou konstruovány pro maximálně účinnou separaci, přesnou regulaci, minimální zanášení a snadnou údržbu.

Promývání škrobu

Systémy promývání škrobu Alfa Laval se vyznačují vysokým výkonem a spolehlivou činností. Vysoce kvalitní materiály a nízké přípustné odchylky v hydrocyklónech (cyklonetech) jsou zárukou účinného promývání a velmi nízkého obsahu nečistot v koncovém výrobku.

Odvodnění vláken

Dekantační odstředivka STNX zpracuje výchozí surovinu na koláč s výrazně větším obsahem sušiny než šnekový lis. Ve fázi sušení tak spotřebujete méně elektrické energie.

Srážení proteinů a jejich získání

Hlízová šťáva se čistí na vlastní výrobní lince se systémem regeneračního spirálového výměníku tepla pro srážení proteinů a s dekantační odstředivkou STNX pro účinnou separaci a získání vysrážených proteinů.

Další stroje

Alfa Laval nabízí širokou škálu zařízení pro výrobu škrobu, jako jsou třídicí síta nebo systémy na odstranění drobných pevných částic.