Herobanner VCA

Vizuální inspekce výměníku

Proaktivní přístup k bezpečnosti a provozuschopnosti deskových výměníků tepla

Optimalizujte svůj rozebíratelný deskový výměník tepla pro budoucí použití

Deskový výměník tepla s těsněním je stacionární zařízení bez pohyblivých částí, ale přesto vyžaduje běžnou údržbu pro optimalizaci výkonu - stejně jako jakékoli jiné kritické technologické zařízení ve vašem výrobním závodě. Intervaly údržby výměníků tepla se však mohou značně lišit v závislosti na různých faktorech, jako jsou: médium, teplota a tlak. Proto je důležité posoudit výkonnost vašeho deskového výměníku tepla s těsněním.

Vizuální posouzení stavu od společnosti Alfa Laval vám poskytne rychlý přehled o stavu vašich deskových výměníků tepla. Získáte přehled o skutečném stavu vašeho zařízení jeho podrobném mechanickém stavu, potřebě oprav a předpovědi zbývající životnosti těsnění. 

Poskytneme vám také report, který bude obsahovat:

  • Údaje o jednotce včetně všech změn a úprav
  • Obrázky a popis problematických míst 
  • Termosnímek vaší jednotky s interpretací
  • Naše závěry a doporučení 

Při vizuálním posouzení stavu s vámi úzce spolupracujeme na identifikaci a řešení problémů, které vyžadují pozornost. Použití termovizní kamery nám umožňuje vyhodnotit tepelný výkon a na základě našich zjištění a analýzy vydat doporučení k udržení vašich výměníků tepla ve špičkovém provozním stavu. Díky našim doporučením si můžete naplánovat údržbu podle svého uvážení a společnost Alfa Laval vám na místě poskytne bezpečnostní poradenství. 

 

VCA_phone.png

Chcete se dozvědět více? Stáhněte si katalogový list

Co získáte z námi provedené inspekce?

Podrobnou zprávu s termovizním snímkem a doporučeními pro každý těsněný výměník.

Po naší návštěvě vám poskytneme podrobnou zprávu pro každou jednotku, kterou jsme posuzovali. Zpráva bude obsahovat termovizní snímek i další relevantní snímky, údaje o výměníku tepla a naše pozorování a doporučení pro optimální výkon.

hanger-plate-Vignette 640x360

Rychlé provedení za provozu - není třeba jednotky otevírat

Vizuální posouzení stavu se nejlépe provádí za provozu jednotky. To nám umožní pořídit termovizní snímek. Každá jednotka je obvykle posouzena za méně než 5 minut v závislosti na velikosti a přístupnosti.

alfa-laval-service-and-support 2-640x360

Upozornění na potenciální bezpečnostní a výkonnostní problémy

Bezpečnost je u nás ve společnosti Alfa Laval na prvním místě. Všichni naši odborníci jsou vyškoleni pro bezpečnou práci, a pokud zjistí nějaké bezpečnostní problémy v okolí vašich výměníků tepla, dají vám vědět. Výkonnost výměníků tepla bude posouzena na základě termovizního snímku a také na základě informací získaných od vás. O výkonu můžete diskutovat s naším odborníkem přímo před vaším deskovým výměníkem tepla.

heat-exchangers 640x360

Získejte doporučení pro krátkodobou a dlouhodobou údržbu

Na základě našich zjištění a dialogu s vámi vám můžeme poskytnout doporučení pro krátkodobou a dlouhodobou údržbu. To vám umožní plánovat údržbu a stanovit priority činností.

plant sun Vignette 640x360

Naplánujte si údržbu na základě našich zjištění

Většina našich zákazníků dává přednost plánované údržbě před opravami po poruše, které jsou vždy nepříjemné. Naše zjištění a odborné znalosti v oblasti výměníků tepla nám umožní pomoci vám při stanovení priorit činností údržby a výběru toho, co je třeba provést nyní a co lze odložit.

VCA-service Vignette 640x360

Efektivita na desítky let

Špatně fungující výměník tepla může ovlivnit bezpečnost, kvalitu výrobků a náklady na energii. Porucha může vést k nákladným odstávkám a velkým ztrátám ve výrobě. Pravidelnou a proaktivní údržbou vašeho deskového výměníku tepla s těsněním se zachová výkonnost a provoz zůstane bezproblémový a předvídatelný.

Máme odborné znalosti, které vám pomohou, ať už se s problémem setkáváte dnes, chcete předejít budoucím problémům nebo chcete problém vyřešit sami pomocí našeho online vyhledávače problémů.

Podívejte se na naše komplexní servisní řešení

Cleantech Service Watts it worth 01

Servis pro optimalizaci energetické účinnosti

Každý rok se díky počtu výměníků tepla, které servisujeme za účelem optimalizace energetické účinnosti, sníží potřeba kapacity našich zákazníků o 50 GW. To je množství energie, které může ve stejném časovém horizontu vyrobit 10 000 větrných turbín.

Pokud jde o emise oxidu uhličitého, 50 GW znamená snížení naší celosvětové uhlíkové stopy o 25 milionů tun, což je množství uhlíku, které každoročně vypustí město Londýn.

Představte si, čeho bychom mohli dosáhnout, kdyby světový průmysl pravidelně servisoval své deskové výměníky tepla, aby optimalizoval účinnost přenosu tepla.

Zjistěte více