Connectivity Service

Data pro zvýšení energetické účinnosti

Provozem výměníků tepla s optimálním výkonem lze zabránit až 2,5 % celosvětových emisí CO2. Každý rok počet výměníků tepla, které Alfa Laval servisuje za účelem optimalizace energetické účinnosti, ušetří našim zákazníkům energetickou kapacitu o 50 GW.

Představte si, co bychom mohli dokázat, kdyby všechna průmyslová odvětví servisovala své deskové výměníky tepla za účelem optimalizace účinnosti přenosu tepla. Navíc, co kdyby se optimalizace vyvíjela chytřeji a digitálněji.

Podívejte se na video, kde se dozvíte, jak to společnost Alfa Laval řeší.

smart-heat-exchanger-sensor-640.jpg

Smart Heat Exchanger​

Alfa Laval Smart Heat Exchanger je online služba, proaktivní monitorování pro rozebíratelné deskové výměníky tepla.

Jednoduchým připojením senzorů na zařízení a naší specializované analytiky umožňujeme našim zákazníkům dohlížet na aktuální a budoucí stav prostřednictvím online panelu.

Stáhnout brožuru

Umožnění chytrých rozhodnutí

  • Monitorování stavu: Poskytuje přehled o tepelném stavu desek a mechanickém stavu těsnění.
  • Prediktivní údržba: poskytuje informace o tom, kdy je třeba vyčistit desky a vyměnit těsnění podle našich odborných znalostí.
  • Optimalizátor výkonu: návod, jak provozovat, provádět servis a změnu konstrukce, aby bylo dosaženo nejlepšího výkonu a sníženy provozní náklady a emise CO2.
  • Vzdálená podpora: okamžitá data umožňují našim odborníkům být vám kdykoli nablízku, abyste se vyhnuli poruchám a maximalizovali stav vašich aktiv.

Alfa Laval Smart Heat Exchanger easy connected

Začněte hned!

Chcete se vyhnout neplánované údržbě? Zlepšit spolehlivost a zvýšit tak dobu provozuschopnosti? A maximalizovat výkon pro snížení provozních nákladů?

Efektivita na desítky let

Špatně fungující výměník tepla může ovlivnit bezpečnost, kvalitu výrobků a náklady na energii. Porucha může vést k nákladným odstávkám a velkým ztrátám ve výrobě. Pravidelnou a proaktivní údržbou vašeho deskového výměníku tepla s těsněním se zachová výkonnost a provoz zůstane bezproblémový a předvídatelný.

Máme odborné znalosti, které vám pomohou, ať už se s problémem setkáváte dnes, chcete předejít budoucím problémům nebo chcete problém vyřešit sami pomocí našeho online vyhledávače problémů.

Podívejte se na naše komplexní servisní řešení

Servis pro optimalizaci energetické účinnosti

Každý rok se díky počtu výměníků tepla, které servisujeme za účelem optimalizace energetické účinnosti, sníží potřeba kapacity našich zákazníků o 50 GW. To je množství energie, které může ve stejném časovém horizontu vyrobit 10 000 větrných turbín.

Pokud jde o emise oxidu uhličitého, 50 GW znamená snížení naší celosvětové uhlíkové stopy o 25 milionů tun, což je množství uhlíku, které každoročně vypustí město Londýn.

Představte si, čeho bychom mohli dosáhnout, kdyby světový průmysl pravidelně servisoval své deskové výměníky tepla, aby optimalizoval účinnost přenosu tepla.

Zjistěte více

Cleantech Service Watts it worth 01