2019-02-26 Novinky - produkty

Alfa Laval Twin Screw čerpadlo

Šetrný a tichý provoz s novým robustním Twin Screw čerpadlem

Díky tomu, že je Twin Screw čerpadlo Alfa Laval navrženo pro manipulaci s kapalinami, které jsou choulostivé, abrazivní, mají vysokou i nízkou viskozitu se ideálně se hodí k použití v hygienických aplikacích v mlékárenství, potravinářství, v nápojovém průmyslu a v odvětvích osobní péče.

Jeho tichý, plynulý a šetrný provoz téměř bez pulsace činí toto čerpadlo vynikající volbou k manipulaci se senzitivními produkty.

Vychází z robustní a spolehlivé platformy, která splňuje přísné hygienické standardy, a zvládá současně přepravu produktů i CIP sanitace. Díky nízkým pulsačním charakteristikám a vynikající schopnosti čerpání látek s pevnými částicemi se snižuje riziko poškození produktu, a tím i zvyšuje jeho kvalita. Údržba je jednodušší a prodloužila se doba provozuschopnosti.

Procesní flexibilita

Provoz typu „2 v 1“ umožňuje snadnou manipulaci s procesními médii o různých hodnotách viskozit i se sanitačními roztoky. Tím se zjednodušuje potrubní rozvod a regulace čerpadla, snižují náklady a minimalizují rizika kontaminace. Špičkový sací výkon s vynikajícími schopnostmi výtlaku a nízkou hodnotou NPSHr nabízí flexibilitu při instalaci a zlepšuje kvalitu produktu.

Servis a spolehlivost

Rychlá a snadná výměna těsnění je umožněna díky samousazovací konstrukci catridge ucpávky s výměnou z čelní strany čerpadla. Tím se maximalizuje procesní provozuschopnost a minimalizují se náklady na údržbu. Možnost repase cartridge zvyšuje flexibilitu údržby a snižuje provozní náklady.

Bezpečnost provozu

Twin Screw čerpadla Alfa Laval mají leštěný vnější povrch z nerezavějící oceli s profilovanými elastomery a mechanické ucpávky, která jsou zcela zaplaveny produktem. Toto čerpadlo je navrženo pro co nejlepší čistitelnost díky použitým materiálům vyhovujícím požadavkům FDA a je certifikováno podle standardů EHEDG i 3-A.

Volitelná verze ATEX umožňuje použití prostředích s nebezpečím výbuchu.

 

Více informací o Twin Screw

 

Twin Screw 640x360

Související informace: