Řešení pro petrochemii

Petrochemičtí výrobci požadují spolehlivý a udržitelný výkon. Společnost Alfa Laval nabízí nejširší sortiment kompaktních výměníků tepla a specializovaných trubkových výměníků tepla, které zajišťují nákladově efektivní využití energie. Ale to není vše. Správným řešením můžete zlepšit ohřev, chlazení, kondenzaci i odpařování. Díky tomu zvýšíte ziskovost a zároveň snížíte náklady, nároky na podlahovou plochu a úroveň emisí.

petrochemical main products image 640x360

Naše nejprodávanější produkty

Compabloc_640x360.jpg

Compabloc

Compabloc je plně přístupný a kompletně svařovaný, takže zvládne náročné provozy, které vyžadují vysoké tlaky a teploty. Poradí si i s nejagresivnějšími vstupními médii, aniž by se to jakkoliv projevilo na rychlosti a nízké náročnosti čištění nebo kontroly. Díky flexibilitě ve velikosti přípojů a jejich umístění zvládne i asymetrické průtoky a v kombinaci s konstrukcí s krátkou deskou představuje dokonalé řešení pro kondenzační a odpařovací aplikace.

 

Více informací o produktu

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Rozebíratelné a polosvařované deskové výměníky tepla

Společnost Alfa Laval nabízí kompletní portfolio rozebíratelných deskových výměníků tepla, dodávaných v široké škále tvarů a velikostí. Díky tomu lze každé řešení přizpůsobit konkrétním požadavkům. Všechny konstrukce lze snadno přizpůsobit novým požadavkům odebráním nebo přidáním desek do zvoleného svazku. To ale není vše, protože díky zjednodušeným postupům demontáže a čištění je velice snadné tyto výměníky tepla udržovat. Pro práci s agresivními médii stačí na jedné straně přidat polosvařovanou koncepci.

Více informací o produktu

plate_heat_exchangers_welded-spiral.jpg

Spirálové výměníky tepla

Spirálový výměník tepla je naší nejoblíbenější volbou při řešení problémů. Díky jednokanálovému uspořádání je tento výměník tepla samočisticí a je schopen pracovat s kapalinami s vysokou viskozitou. Jeho konstrukce je snadno přístupná pro údržbu a představuje proto ideální volbu pro dosažení nízkých provozních nákladů a optimalizaci provozuschopnosti závodu. Poslouží proto skvěle také jako kondenzátor, který pracuje s nejnižšími možnými tlakovými ztrátami. Lze ho dokonce namontovat (shora) přímo na horní část kolony, čímž dojde k dalšímu snížení nákladů na instalaci.

Více informací o produktu