Topení, chlazení a klimatizace (HVAC)

Naše města spotřebovávají více než dvě třetiny světové energie, takže hrají klíčovou roli v řešení klimatické krize. Značná část spotřeby energie ve městech připadá na vytápění a chlazení, a proto má zlepšení energetické účinnosti zásadní význam. Společnost Alfa Laval má téměř sto let zkušeností s přenosem a rekuperací tepla a jejím cílem je dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality. Dovolte nám, abychom se stali vaším partnerem při transformaci směrem k udržitelnému zítřku. Společně můžeme svě

HVAC and sustainable cities

Klíč k udržitelným městům

  • Flexibilní, robustní a účinné energetické systémy umožňují přepínání mezi různými zdroji energie bez jakýchkoli úprav.
  • Bezfosilní energetické zdroje, které nám umožňují snížit uhlíkovou stopu.
  • Tepelně úsporné budovy se sníženou uhlíkovou stopou, které šetří energii a zároveň uspokojují potřeby svých obyvatel.
  • Certifikační program externí organizace AHRI poskytuje jistotu, že výměníky tepla jsou navrženy a fungují ve všech částech energetického systému.

Energetická účinnost pro dosažení klimatických cílů čistě nulové energetické bilance

Přestože města dnes zabírají pouhá 3 % rozlohy zeměkoule, způsobují dvě třetiny celosvětové spotřeby energie a 70 % emisí CO2. Proto je pro dekarbonizaci budoucnosti a tvorbu udržitelného světa klíčové rozvíjet energeticky účinná města.

Vytápění a chlazení představují jeden z největších výdajů měst za energie, a přitom jde o základní potřeby všech lidí. Vzhledem k tomu, že většina energie dnes využívané k vytápění a chlazení se vyrábí z fosilních paliv, vyžaduje toto odvětví naléhavá opatření.

Díky téměř stoletým zkušenostem v oblasti účinnosti přenosu a rekuperace tepla má společnost Alfa Laval připravena řešení. Naše kompaktní, energeticky úsporné deskové výměníky tepla umí využívat různé zdroje energie, včetně obnovitelných zdrojů a recyklovatelných materiálů, a tím zajistit nákladově a energeticky úsporné a komfortní vytápění a chlazení. Do roku 2030 chceme být uhlíkově neutrální. Budeme vaším partnerem v oblasti energetické účinnosti a přechodu na čistou energii.


Kontaktujte nás   Alfa Laval Carbon Neutral 2030

.

HVAC a udržitelná města

Alfa Laval HVAC solutions for sustainable cities

Více informací

 

Flexibilní a účinné energetické systémy

1. Dálkové vytápění

Výměníky tepla jsou jednou ze základních součástí systémů dálkového vytápění. Společnost Alfa Laval se od samého počátku významně podílí na poskytování nejlepších výměníků tepla pro toto odvětví. Naše dlouholeté zkušenosti nám umožňují poskytovat také jedinečné znalosti v oblasti aplikací. >>Další informace

2. Dálkové chlazení

Společnost Alfa Laval je lídrem ve vývoji deskových výměníků tepla vhodných pro náročné podmínky v zařízeních dálkového chlazení. Naše výměníky tepla se používají po celém světě k zajištění úsporného, energeticky účinného a komfortního chlazení. >>Další informace​

Bezfosilní zdroje energie a rekuperace tepla 

3. Rekuperace odpadního tepla

Rekuperace odpadního tepla a využití přebytečného tepla z průmyslu a měst mají zásadní význam pro udržitelné komfortní vytápění. Společnost Alfa Laval spolupracuje se zákazníky v širokém spektru průmyslových odvětví na řešeních pro využití odpadního tepla novými, produktivními a ziskovými způsoby. Naše technologie také umožňuje rekuperaci nízkopotenciálního tepla prostřednictvím tepelných čerpadel.>>Další informace

4. Geotermální vytápění

Geotermální vytápění využívá energii z nitra Země. Je šetrné k životnímu prostředí, protože umožňuje snížit spalování fosilních paliv. Společnost Alfa Laval disponuje aplikačními znalostmi a technologiemi pro efektivní začlenění tohoto zdroje obnovitelné energie do sítí centrálního vytápění.>>Další informace

5. Solární vytápění

Solární vytápění a koncentrovaná solární energie (CSP) ve spojení s akumulací tepla mohou pomoci zajistit budoucí dodávky energie a zajistit vodu a teplo pro různé účely. Společnost Alfa Laval nabízí nejmodernější technologie, které jsou klíčové pro dodávky solární energie, vody a tepla.

6. Průmyslová tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou navržena tak, aby vyráběla bezuhlíkové teplo z nízkoteplotního zdroje tepla a přeměňovala je na teplo s vysokou užitnou hodnotou, které lze využívat při vytápění domácností nebo ve zpracovatelském průmyslu. Deskové výměníky tepla Alfa Laval se dokonale hodí pro průmyslová tepelná čerpadla, která umožňují bezuhlíkové vytápění.>> Další informace

Energeticky účinné budovy

7. Energeticky účinné budovy

Plánování systému vytápění nebo chlazení budovy je složitý úkol. Společnost Alfa Laval nabízí ucelenou řadu vysoce kvalitních výměníků tepla a rozsáhlé zkušenosti získané z mnoha realizovaných projektů po celém světě.>>Další informace

8. Tepelně účinná řešení pro bazény, lázně, sauny a skleníky

Společnost Alfa Laval nabízí energeticky úsporné kompaktní deskové výměníky tepla, které dokáží udržovat téměř konstantní teplotu vody v bazénech po celý rok a využívat nízkoteplotního odpadu k vytápění skleníků.

9. Účinná klimatizace

V oblasti klimatizace je zásadní energetická účinnost a požadavky na nová chladiva s nízkým parametrem GWP (potenciál globálního oteplování). Společnost Alfa Laval úzce spolupracuje se zákazníky, aby urychlila vývoj a dokázala nabízet deskové výměníky tepla navržené tak, aby splňovaly nové aplikační předpisy.

10. Tepelná čerpadla

Společnost Alfa Laval každoročně dodává na trh tepelných čerpadel stovky tisíc vysoce výkonných výměníků tepla prvotřídní kvality. Svět vytápění prochází dramatickou proměnou a roste poptávka po výměnících tepla optimalizovaných pro použití s tepelnými čerpadly, včetně nejnovější inovace od firmy Alfa Laval.

.

Pro udržitelnou budoucnost – snížení uhlíkové stopy, zelený vodík a skladování energie

carbon capture utilization storage hero image web

Dekarbonizace měst je jednou z nejsložitějších výzev naší doby. Bude vyžadovat úplnou transformaci našeho globálního energetického systému, což znamená, že neexistuje jediné nebo jednoduché řešení. Vedle neustálé práce s energetickou účinností, opětovného využívání již vyrobené energie a například i práce s přebytky energie z průmyslu a měst, pro komfortní teplo bude zapotřebí kombinace technologií a pokrokových řešení v oblasti čisté energie. Jedině tak bude možné dosáhnout ujednání Pařížské dohody a dalších klimatických výzev. Společnost Alfa Laval vyvinula řadu iniciativ, produktů a řešení, která budou pro budoucnost důležitá. Více informací o snížení uhlíkové stopy, zeleném vodíku a skladování tepla naleznete zde.

 

Více o čisté energii

Maják energeticky účinné rekuperace odpadního tepla

Rekuperace průmyslového odpadního tepla s pomocí výměníků tepla a jeho využití pro centrální vytápění je jedním z nejúčinnějších způsobů zlepšení energetické účinnosti v celosvětovém měřítku. Skupina Aurubis použila právě tento přístup ke zlepšení udržitelnosti v jedné ze svých hutí.

 

Přečtěte si více informací

Buďte lovcem energie a snižte své náklady

Abyste efektivně snížili náklady na energie a přispěli k udržitelnějšímu životnímu prostředí, je nezbytné investovat do správně navrženého a vysoce výkonného výměníku tepla. Ve společnosti Alfa Laval máme v této oblasti bohaté zkušenosti a můžeme vám nabídnout řešení šitá na míru vašim specifickým potřebám.

Be-an-energy-hunter-to-reduce-your-energy-bill-final
.

Výměníky tepla s certifikací AHRI pro spolehlivý tepelný výkon

Certifikace od Institutu pro klimatizaci, vytápění a chlazení (AHRI) je jediným celosvětovým ověřením tepelného výkonu třetí stranou, které vám poskytne nezávislou záruku, že váš deskový výměník tepla bude fungovat v souladu s hodnotami zveřejněnými výrobcem. Společnost Alfa Laval nabízí rozebíratelné deskové výměníky tepla s certifikací AHRI, pájené deskové výměníky tepla a celonerezové deskové výměníky tepla.

HVAC-sustainable-city-AHRI

Konzultant? Systémový integrátor?

Jste konzultant? Podívejte se sem! Díky desítkám let zkušeností s výměníky tepla je společnost Alfa Laval spolehlivým zdrojem informací o dnešních náročných požadavcích na vytápění a chlazení. Zjistěte odpovědi na složité otázky ohledně energetické účinnosti či přírodních chladiv a získejte užitečné nástroje usnadňující nalezení té nejvhodnější technologie pro vaši aplikaci.

heating cooling-hub-vignette-2021

Chytrá volba!

Dejte sbohem zdlouhavému hledání na webových stránkách nebo v katalozích! Správný výměník tepla pro svoji konkrétní aplikaci nyní najdete rychleji než kdykoli předtím – s novým průvodcem produkty Alfa Laval.

Alfa Laval Heating and Cooling Hub Quick selection

Energy Hunter – Udržitelná řešení díky lovu odpadní energie

Abychom zlepšili energetickou účinnost, musíme všichni vyhledávat a snižovat množství odpadní energie. Společnost Alfa Laval disponuje technologiemi, odbornými znalostmi a službami, které maximalizují účinnost přenosu tepla. Pomocí našeho nového nástroje si můžete spočítat, kolik můžete ušetřit ještě dnes.

energy hunter screen view
.

Alfa Laval Smart Heat Exchanger easy connected

Digitalizace pro zvýšení energetické účinnosti

Chytrá města a digitální inteligence mohou městům pomoci dosáhnout pokroku při plnění 70 % cílů udržitelného rozvoje. Digitální služby již dnes výrazně ovlivňují systémy vytápění a chlazení ve městech a zvyšují jejich udržitelnost.

Vzdálené monitorování a specializované analýzy umožňují přesnější a účinnější provoz, informovanější rozhodování a cílené zásahy. Vývoj sofistikovanějších a účinnějších systémů vytápění a chlazení je možný pouze s touto digitální transformací, která může městským oblastem zajistit spolehlivé a cenově dostupné vytápění a chlazení při současném snížení emisí skleníkových plynů.

Chytrý výměník tepla

Efektivita na desítky let

Špatně fungující výměník tepla může ovlivnit bezpečnost, kvalitu výrobků a náklady na energii. Porucha může vést k nákladným odstávkám a velkým ztrátám ve výrobě. Pravidelnou a proaktivní údržbou vašeho deskového výměníku tepla s těsněním se zachová výkonnost a provoz zůstane bezproblémový a předvídatelný.

Máme odborné znalosti, které vám pomohou, ať už se s problémem setkáváte dnes, chcete předejít budoucím problémům nebo chcete problém vyřešit sami pomocí našeho online vyhledávače problémů.

Podívejte se na naše komplexní servisní řešení

.

Kontaktujte nás

Tyto informace jsou ukládány a zpracovávány v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů.