Výroba nápojů

Nealkoholické nápoje, džusy, balená voda, káva, čaj, pivo, vína a další nápoje: poptávka po komerčně vyráběných nápojích roste. Úspěšná výroba nápojů vyžaduje nezávadný, nákladově efektivní a dlouhodobě udržitelný vícestupňový proces zpracování s maximálním zužitkováním surovin a zachováním požadovaných vlastností koncového výrobku. Společnost Alfa Laval nabízí komponenty, moduly a kompletní výrobní linky, které splní konkrétní požadavky výrobců nápojů i pivovarů.

Beverage processing 640x360

V kontaktu s výrobou a inovacemi v nápojovém průmyslu

Výrobci nápojů a pivovary čelí mnoha výzvám: zatímco ceny surovin, přísad a výrobní náklady rostou, musejí dodávat chutné nápoje za nízké ceny stále náročnějším spotřebitelům.

Musejí se také vypořádat s rostoucími regulacemi výroby a minimalizovat její dopad na životní prostředí.

S řešeními pro výrobu nápojů od Alfa Laval můžete tyto překážky překonat a přitom snížit výrobní náklady, spotřebu elektrické energie, vody a dalších provozních médií a zajistit nezávadnost výrobků.

Naše řešení zajistí hygienické podmínky při výrobě a účinné čištění zařízení a výrobních linek metodou CIP (cleaning-in-place). Přitom splňují nejpřísnější právně závazné hygienické normy upravující podmínky výroby.

Mezi další neméně důležité přínosy patří:

  • Zvýšení produktivity a spolehlivý provoz díky vysoké spolehlivosti a maximální provozuschopnosti.
  • Lepší zužitkování surovin, méně odpadu ze zpracovávaných přísad a výrobků.
  • Snížení spotřeby provozních médií a energie, jako jsou voda a elektřina a recyklování odpadních par. Například naše nejnovější řada separátorů snižuje spotřebu elektrické energie o 30 %; výběrem správného čerpadla od Alfa Laval podle konkrétních výrobních parametrů lze snížit spotřebu elektrické energie až o 50 %.

Obnova piva

Prostřednictvím microfiltračního systému Alfa Laval,byl Oettinger Pivovar schopen obnovit 20-25 tisíc hektolitrů piva ze sklizených kvasinek a snížil emise CO2.

Zpravodaj „Near“

Aktuální informace o důležitých otázkách udržitelnosti a příležitostech ve vašem odvětví a vaší výrobě.

 

Kolekce dokumentů Deset základních rad

Udržujte svá hygienická zařízení Alfa Laval ve skvělé kondici