Často kladené dotazy

Úspěch v procesu zpracování potravin vyžaduje jemnou rovnováhu mezi prvotřídním vzhledem, chutí, strukturou a kvalitou na jedné straně a konzistentně nízkými náklady na straně druhé. Poskytujeme našim zákazníkům výjimečné schopnosti v technologiích nezbytných pro kritické výrobní procesy, jako je míchání, separace, tepelné zpracování a čištění. Partnerství s Alfa Laval zajišťuje nejlepší možné výsledky v celém spektru potravin.

Mohu použít páru z procesu jako zdroj tepla v deskovém výměníku tepla (PHE)?

Ano. Jako topná média lze použít páru nebo páry s nízkým tlakem. Pára byla historicky považovány za odpadní teplo, ale PHE tuto energii využívá. To šetří cenné zdroje tepla pro další procesy, jako je výroba elektřiny, nebo výroba teplé vody pro místní sítě dálkového vytápění.

 

Jak často potřebují čistit deskové výměníky tepla (PHE)?

Přestože vysoká turbulence v médiích snižuje znečištění PHE, potřebují pravidelné čištění, které udržují vysokou účinnost. Ale je to snadné! Jak často je vyčistíte, závisí na vašem cukrovarnickém procesu a kde jsou PHE v procesu umístěny. Optimální účinnost čištění je zajištěna použitím systému Alfa Laval CIP (Clean-in-place) s chemikáliemi a přísadami Alfa Laval CIP. Naši specialisté vám poradí o optimálním postupu čištění PHE pro váš proces.

 

Jakým způsobem mohu snížit spotřebu energie v mém závodě na výrobu cukru nebo v rafinérii?

Na tuto otázku neexistuje stručná odpověď a samozřejmě existuje mnoho způsobů, jak snížit spotřebu energie. Patří mezi ně energetická integrace mezi různými výrobními kroky a využívání zdroje tepla nejnižšího stupně.

Jen výměnou existujících neefektivních výměníků tepla za PHE výměníky nebo přímé kontaktní ohřívače lze dosáhnout značných úspor. Změna na technologii desek umožňuje také využívat nižší tepelné zdroje. Alfa Laval vám může pomoci identifikovat oblasti nabízející potenciální úspory energie ve vašem závodě.

 

Jak to, že mohu získat více tepla pomocí deskových výměníků tepla Alfa Laval (PHE), když mohu používat výměníky tepla s výměnnými trubkami?

Je to způsobeno jejich vysokou tepelnou účinností, což je následkem dvou faktorů. V systémech Alfa Laval PHE umožňuje protiproudový průtok překročení teplotních programů. Dalším faktorem je vysoká turbulence v médiích, která poskytuje lepší přenos tepla. Pro aplikace na zpracování cukru jsou PHE až o 300% účinnější než trubkové výměníky tepla.

 

Jak velké jsou mezery mezi deskami ve výměníku tepla WideGap?

Až 17 mm! Tato široká mezera a jedinečný vzorek desek umožňují snadnější průtok částic.