Zelený vodík

Očekává se, že do roku 2050 by zelený vodík mohl tvořit až 24 % trhu s energií, a proto poptávka po něm bude i nadále rychle růst. Zelený vodík nabízí řešení s nulovými emisemi jako palivo pro dopravu nebo výrobu energie, pro výrobu tepla ve zpracovatelském průmyslu nebo v budovách, pro skladování energie a jako důležitá surovina v chemickém průmyslu. Má obrovský potenciál pro umožnění naší energetické transformace, zejména pro těžko odstranitelná odvětví.

Společnost Alfa Laval nabízí nejširší portfolio ekonomicky výhodných výměníků tepla pro výrobu, distribuci, přepravu, skladování a využití zeleného vodíku. Naše osvědčené technologie, založené na 90 letech vývoje, podporují různé aplikace napříč vodíkovým sektorem. Jste připraveni zjistit, jak Vás můžeme podpořit ve Vašem procesu? Kontaktujte nás ještě dnes.

Green_hydrogen_hero_image_web.jpg

Řešení pro zelený vodík

Široké portfolio tepelných a separačních technologií společnosti Alfa Laval představuje ideální řešení pro přechod na zelený vodík. Při výrobě elektrolyzérů (PEM, alkalických nebo SOEC) nabízíme účinné deskové výměníky tepla pro chlazení elektrolytů, vodíku a kyslíku.

Naše portfolio deskových výměníků tepla zahrnuje také odsolovací technologie, které umožňují používat ve výrobě mořskou nebo říční vodu, což je ideální, pokud máte zařízení na moři. A naše řešení přenosu tepla umožňují zpětně získat a znovu využít odpadní teplo z elektrolyzéru k odsolování vody nebo k jiným udržitelným účelům, jako je například centrální zásobováni teplem.

Jsme přítomni jak ve výrobě, tak ve skladování, s jedinečnými řešeními pro kompresi a chlazení, stejně jako s inovativními svařovanými výměníky tepla pro čerpací stanice. Naše technologie Zero Liquid Discharge (ZLD) poskytuje udržitelné řešení pro omezení odpadu při skladování vodíku.

Alfa Laval má také jedinečná řešení pro přenos tepla pro palivové články a power-to-X. Kontaktujte nás ještě dnes a dozvíte se více o tom, jak můžeme podpořit Váš přechod na zelený vodík.

cleantech_green-hydrogen-tkUEC-onsite-worker640x360.jpg

Zelený vodík dává naději do budoucna

Zelený vodík je již dlouho nadejí pro dosažení evropských cílů v oblasti klimatu. V Německu nyní ukazuje nový pilotní projekt potenciál, který může být realizován. Společnost Thyssenkrupp Uhde Chlorine Engineers GmbH testuje pomocí výměníků tepla Alfa Laval vodík namísto vstřikování uhlí, aby snížila emise CO2 při provozu vysokých pecí ve svém závodě v Duisburgu. Jediné, co po tomto novém procesu zůstává, je vodní pára.

Tento projekt, který financuje německá vláda, využívá hutní plyny vznikající při výrobě oceli k výrobě chemických látek, čímž snižuje emise CO2 při výrobě oceli i při výrobě chemických látek. Podívejte se na celý příběh a dozvíte se více o zásadní roli, kterou v tomto pilotním projektu sehrála technologie Alfa Laval.


Stáhněte si celý příběh

Naše řešení

plate_heat_exchangers_GPHE.jpg

Rozebíratelné deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Rozsáhlé portfolio rozebíratelných deskových výměníku tepla společnosti Alfa Laval je ideální volbou pro elektrolyzér v každé elektrárně na výrobu zeleného vodíku. Díky malým rozměrům a vysoké účinnosti nabízejí naše rozebíratelné deskové výměníky tepla skvělé řešení pro zařízení s modulárním uspořádáním a současně je lze rozšiřovat podle budoucích potřeb. Nejlepší schopnosti přenosu tepla ve své třídě minimalizují dobu návratnosti Vašich projektů. Tyto výměníky tepla, které jsou k dispozici v široké škále materiálů včetně řešení bez obsahu železa, jako je nikl, Vám pomohou zajistit spolehlivý provoz po celou dobu životnosti elektrolyzéru.


Více informací

plate_heat_exchangers_printed-circuit.jpg

Printed circuit výměníky tepla Alfa Laval (PCHE)

Printed circuit výměníky tepla nabízejí léty prověřený výkon. Kombinují vynikající robustnost a integritu s mimořádně vysokou rychlostí přenosu tepla - to vše v jednotce, která je až o 85 % menší a lehčí než srovnatelné trubkové výměníky tepla. Odolná konstrukce zvládá tlaky až do 1 000 barg (14 500 psi) a teploty od hlubokých mrazových až po velmi vysoké teploty. Naše jedinečná technologie proti zamrzání otevírá možnosti využití v celém energetickém řetězci distribučních vodíkových čerpacích stanic - od kapalného H2 až po plyn.


Více informací

aqua_blue_familyv2_640x360.jpg

Generátor pitné vody společnosti Alfa Laval

Generátory pitné vody (FWG) Alfa Laval mohou poskytnout nejlepší řešení pro dodávku vody ve správné kvalitě pro proces elektrolýzy, čímž se zvyšuje životnost elektrolýz. Titanové desky zajišťují vysokou provozuschopnost a spolehlivost procesu odsolování. S více než 30 000 jednotkami dodanými za 60 let nejen v námořním průmyslu zajišťují spolehlivý provoz na nejmenší ploše v centralizovaných i decentralizovaných systémech pro výrobu zeleného vodíku.


Více informací

AlfaFlash 640x360px.jpg

Zero liquid discharge (ZLD) - Systém bezodpadového hospodářství Alfa Laval

Systémy Alfa Laval ZLD jsou robustní a kompaktní řešení navržená pro absolutní minimalizaci vypouštění kapalin v široké škále aplikací. Systémy ZLD oddělují sůl a umožňují opětovné využití vody pro injektáž prostřednictvím kombinace tepelných řešení a separační technologie, přičemž jádrem sestavy je odparka AlfaFlash.


Více informací

Niagara 640x360px.jpg

Alfa Laval Hybridní chladicí věže Niagara (WSAC)

Hybridní chladicí věže Niagara (WSAC®) se dokonale hodí pro všechny potřeby chlazení při kompresi a přepravě vodíku. Jsou to na zakázku konstruované odpařovací chladicí a kondenzační systémy s uzavřenou smyčkou. Díky přímému chlazení procesní kapaliny může systém WSAC dosahovat nižších teplot a je kompaktnější než jakákoli alternativní technologie vzduchového chladiče. A vzhledem k tomu, že není zapotřebí žádná vysoce kvalitní pitná voda a jako chladicí médium se místo ní používá odpadní voda nízké kvality, tak je nabízeno velmi udržitelné řešení.


Více informací

plate_heat_exchangers_fusion-bonded.jpg

Tavně spojované deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Naše patentovaná technologie tavného spojování AlfaFusion vytváří vysoce účinné, kompaktní výměníky tepla vyrobené výhradně z nerezové oceli. Tyto výměníky jsou prakticky nenáročné na údržbu a jsou schopné zvládat vysoké tlaky a teploty. Představují tak ideální řešení pro přenos tepla v náročných aplikacích, včetně aplikací s teplotami blížícími se 600 °C.


Více informací

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Řešení přenosu tepla pro palivové články

Palivové články budou jedním ze základních prvků při řešení naší energetické transformace. Hledáte informace o polymerních elektrolytových membránách (PEM), palivových článcích (SOFC) nebo o řešení palivového článku pro stacionární aplikace? Díky rozsáhlým zkušenostem v oblasti tepelných technologií Vám Alfa Laval může pomoci splnit požadavky náročných aplikací.


Více informací

Cleantech-P2X-intro-final.jpg

Řešení přenosu tepla pro power-to-X

Power-to-X zahrnuje přeměnu elektřiny na plynná a kapalná paliva nebo chemické látky, včetně e-amoniaku, e-metanolu, metanu, zeleného vodíku a synplynu. Tímto způsobem může umožnit dekarbonizaci průmyslu, dopravy a energetiky a také poskytnout důležité řešení pro skladování energie. Díky desítkám let zkušeností s poskytováním řešení pro chemický průmysl může společnost Alfa Laval podpořit energeticky náročné úkoly s různorodým portfoliem účinných výměníků tepla.


Více informací


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství