Snížování emisí

Snížení emisí uhlíku oproti současnému stavu je jednou z největších výzev současnosti. Bude to vyžadovat úplnou přeměnu našeho globálního energetického systému. U tak složitého úkolu nemůže existovat jednoduché řešení. Ve skutečnosti bude k dosažení dekarbonizačních cílů Pařížské dohody o klimatu zapotřebí kombinace celé řady různých řešení.

Kromě deskových výměníků tepla, které umožňují vyšší účinnost pro snížení spotřeby energie, pomáhají osvědčené technologie přenosu tepla a separace společnosti Alfa Laval zákazníkům v různých průmyslových odvětvích snižovat emise různými způsoby. Spolupracujeme s partnery na vývoji nových řešení pro zachycování uhlíku a jsme také lídrem v oblasti výměníků tepla optimalizovaných pro ekologická přírodní chladiva. Čtěte dále a dozvíte se více o těchto řešeních i o naší práci v souvisejících oblastech, jako je voda z vodovodu bez kontaminace, odstraňování síry a mnoho dalšího.

cleantech_emission_reduction201201.jpg

 

cleantech-WHE-chart-final.png

Dekarbonizace: kombinace přístupů

Výzva dekarbonizace je dvojí: musíme současně podporovat rychle rostoucí poptávku po energii a zároveň snižovat emise CO2, abychom splnili cíle Pařížské klimatické dohody.

Jak je vidět z tohoto grafu, je zapotřebí kombinace technologií a nových paliv, abychom zvrátili současný kurz a dostali se na cestu "udržitelného rozvoje" pro splnění cílů Pařížské dohody. Snížení světových emisí vyžaduje investice do energetické účinnosti a obnovitelných zdrojů energie, jakož i do technologií, jako je zachycování a ukládání uhlíku (CCU/S).

Společnost Alfa Laval již spolupracuje s mnoha zákazníky na podpoře jejich cílů v oblasti snižování emisí. Kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak můžeme pomoci Vaší firmě.

Jaký význam pro Vás má energetická účinnost?

Jaký je pravý potenciál účinnějších technologií výměníků tepla? Z globálního hlediska je potenciál úspor energie úžasný. Při porovnání dopadu energie v našich velkých městech nebo dokonce v našich vlastních domácnostech začnete vidět, co je skutečně možné.
Nově instalova

né deskové výměníky tepla každoročně umožní naším zakázníkům ušětřit 50 GW energie. To je stejné množství energie, jaké je potřeba k ročnímu vytápění 10 milionů Evropských domácností.

Ale úspora energie tvoří pouze část příběhu. Těchto 50GW také znamená snížení globálních emisí CO2 o 25 milionů tun, což je množství, které za rok vypustí do atmosféry město Paříž.

A to jsou jen nové instalace výměníků tepla. Představte si exponenciální dopad milionů účinných deskových výměníků tepla instalovaných po celém světě, které se každoročně množí. Začínáte si uvědomovat náš potenciál pro urychlení globální udržitelnosti?

Zajímá Vás, čím může být tento postup přínosný pro Vaše procesy? Obraťte se na nás ještě dnes a naši odborníci Vás budou kontaktovat!


Kontaktujte nás

Cleantech_hero_image_Paris_1200x627.jpg

Úspora emisí v mnoha oblastech

Deskový výměník tepla a separační technologie společnosti Alfa Laval umožňují snižování emisí v široké škále aplikací. Chcete se dozvědět, jak Vám můžeme pomoci snížit emise ve Vašem provozu? Vyberte si svou aplikaci z níže uvedeného seznamu.

Cleantech-carbon-capture-intro-final.jpg

Zachycování, využívání a ukládání uhlíku

Možná jste už slyšeli o zachycování, využívání a ukládání uhlíku (CCU/S), ale uvědomili jste si, že technologie, které to umožňují, existují už desítky let? Vzhledem k omezeným možnostem dekarbonizace v odvětvích, jako je ropný a plynárenský průmysl, energetika, rafinerie, petrochemie a cementářský průmysl, bude CCU/S pro budoucnost energetického trhu zásadní. Objevte naše portfolio zařízení pro přenos tepla navržených pro maximalizaci účinnosti zachycování uhlíku.


Více informací

cleantech-tap-water-intro-img.jpg

Teplá voda

Společnost Alfa Laval si uvědomuje, že v dnešních aplikacích ohřevu teplé vody je bezpečnost stejně důležitá jako hospodárnost a výkon. Na základě našich detailních znalostí technologie deskových výměníků tepla jsme vyvinuli inovativní řešení, která nabízejí nejlepší záruku bezpečných vodovodních systémů spolu se zvýšenou účinností pro minimalizaci spotřeby energie a snížení kontaminace. Obraťte se na nás ještě dnes a zjistěte, jak můžeme podpořit Vaše potřeby při navrhování nejbezpečnějších a nejudržitelnějších řešení vodovodních systémů.


Více informací

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

Přírodní chladiva

Trh s chladicími a vytápěcími zařízeními se rychle odklání od tradičních chladiv ve prospěch chladiv s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP), zejména přírodních chladiv, jako je čpavek, CO2 a uhlovodíky. Alfa Laval je lídrem ve vývoji řešení optimalizovaných pro chladiva budoucnosti. Ve spolupráci s Vámi najdeme tu správnou technologii zajišťující maximální účinnost pro Vaši aplikaci.


Více informací


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství