Udržitelné partnerství

Ve společnosti Alfa Laval rozumíme výzvám, kterým Vaše podnikání čelí, protože Vaše podnikání je naše podnikání. Vaše zvědavost je naší zvědavostí. A Vaše vášeň je naší vášní. Věříme, že spolupráce a silná, trvalá partnerství jsou klíčem k urychlení zítřejších udržitelných řešení pro utváření naší ekonomiky a světa, který sdílíme.

Proto Alfa Laval úzce spolupracuje se zákazníky a dalšími partnery na hledání nových odpovědí na nejnáročnější otázky naší doby. Tato sdílená zvědavost a vášeň již více než sto let pohání naše neustálé inovace. Dnes je hnací silou vývoje v oblasti energetické účinnosti, čisté energie a cirkulární ekonomiky. Jste připraveni urychlit cestu k udržitelnějšímu světu? Kontaktujte nás a pusťme se do práce - společně!

Cleantech-Sustainable-partnership-intro-img.jpg

Partnerství pro urychlení přechodu na udržitelné řešení

Potřeba urychlit udržitelnost nebyla nikdy větší. A klíčem k jejímu dosažení bude silná a dlouhodobá spolupráce. Dobrou zprávou je, že technologii již máme. Nyní je čas spolupracovat na budování udržitelnější budoucnosti!

V tomto videu se dozvíte od Madeleine Gilborne, manažerky pro rozvoj podnikání společnosti Alfa Laval v oblasti Clean Technologies, o našich řešeních pro maximalizaci energetické účinnosti a umožnění přechodu na čistou energii a cirkulární ekonomiku.

Kontaktujte nás ještě dnes, pokud jste připraveni navázat partnerství pro trvalé změny.


Kontaktujte nás

Naše partnerství

Společnost Alfa Laval po celém světě spolupracuje se zákazníky a dalšími partnery na vytváření nových řešení pro urychlení energetické účinnosti, čisté energie a cirkulární ekonomiky. Přečtěte si zde o některých z našich nedávných spoluprací nebo nás kontaktujte ještě dnes, abyste se dozvěděli, jak můžeme společně urychlit udržitelná řešení.

Převratný krok v oblasti obnovitelných zdrojů energie

V roce 2019 se společnost Alfa Laval stala investorem a partnerem společnosti Malta Inc., která vyvíjí nové řešení s potenciálem revoluce v oblasti skladování energie v rozvodné síti. Tento start-up je odnoží inkubátoru X společnosti Google a mezi jeho podporovatele patří například Bill Gates nebo Jeff Bezos. Elektrotermický systém společnosti Malta dokáže uchovávat energii z jakéhokoli zdroje - včetně obnovitelných zdrojů, jako je větrná a solární energie - na jakémkoli místě po dobu až několika dní. Inovativní technologie přenosu tepla od společnosti Alfa Laval je rozhodujícím prvkem, který to umožňuje.

Jsme přesvědčeni, že tepelné skladování bude hrát důležitou roli při transformaci energetiky, říká Susanne Pahlén Åklundh, prezidentka divize Energy společnosti Alfa Laval. "Po dvou letech spolupráce s týmem z Malty na návrhu a vývoji nového tepelného výměníku jsme i nadále nadšeni tímto řešením a potenciálním dopadem, který může mít na změnu klimatu. Díky spolupráci, jako je tato, můžeme dosáhnout dále, rozšířit technické hranice a vytvořit udržitelnější řešení pro budoucnost."

Alfa Laval je pro společnost Malta skvělým partnerem již od jejího založení v roce 2018 a těšíme se na pokračování skvělé práce, která pomůže uvést toto řešení na trh, říká Ramya Swaminathan, generální ředitelka společnosti Malta Inc.


Více informací

Průkopnická spolupráce v oblasti udržitelné recyklace

Společnosti Alfa Laval a Stena Recycling se spojily při vývoji převratného obchodního modelu, který umožňuje efektivní recyklaci výměníků tepla. Partnerství mezi oběma lídry ve svých oborech by mohlo umožnit až 100% regeneraci cenných kovů obsažených ve výrobcích společnosti Alfa Laval. Navíc přispěje k nahrazení starších technologií výměníků tepla modernějšími, energeticky účinnějšími konstrukcemi, které pomohou snížit globální emise uhlíku.


Přečěte si celý příběh

 

 

Cleantech-Power-to-X-partner.jpg

Partnerství pro výrobu čistých paliv z obnovitelných zdrojů

V roce 2021 se Alfa Laval stala investorem a partnerem společnosti Liquid Wind, která vyvíjí zařízení na výrobu eMetanolu v komerčním měřítku. Každé zařízení zachycuje a koncentruje biogenní emise oxidu uhličitého z průmyslu a kombinuje je s vodíkem vyrobeným z obnovitelné elektřiny a vody. Výsledkem je výroba ekologického metanolu. Společnost Alfa Laval se připojila ke společnostem Carbon Clean, Siemens Energy a Haldor Topsoe a přispívá do tohoto jedinečného koncernu odbornými znalostmi v oblasti přenosu tepla, aby zlepšila účinnost procesů a celkovou energetickou integraci zařízení.

Jedná se o důležité partnerství, protože se společně s dalšími významnými hráči staneme součástí rostoucího trhu Power-to-X, a tím podpoříme vývoj technických řešení, která budou mít vliv na budoucí možnosti využití paliv, říká Susanne Pahlén Åklundh, prezidentka divize Energy společnosti Alfa Laval. "Díky spolupráci, jako je tato, rozšiřujeme technické hranice a přispíváme k udržitelnější společnosti."

Jsme velmi rádi, že můžeme posílit koncern Liquid Wind o prvotřídního švédského průmyslového hráče s bezkonkurenčními zkušenostmi, říká Claes Fredriksson, generální ředitel a zakladatel společnosti Liquid Wind. "Jejich cenné znalosti zvýší efektivitu a přinesou další společnou hodnotu."


Pro více informací čtěte dál

Alfa Laval Innovation House

Společnost Alfa Laval Innovation House se sídlem v dánské Kodani byla založena na základě přesvědčení, že společnou prací můžeme dosáhnout více. Právě zde Alfa Laval urychluje vznik nových obchodních nápadů prostřednictvím sdílení znalostí a partnerství.

V našem Innovation House Alfa Laval spolupracuje se začínajícími společnostmi, aby umožnila přechod na čistou energii a cirkulární ekonomiku. Společně pracujeme na inovativních technologiích elektrolyzérů pro vodík, vysoce účinných solárních kolektorech, výrobě biooleje, recyklaci plastů a mnoha dalších.

Chcete se dozvědět více o těchto společnostech a o tom, jak spolupracujeme na vývoji nových inovativních udržitelných řešení? Klikněte sem a přečtěte si některé z našich příběhů.


Více informací

Partner pro 1,5 °C Business playbook

Alfa Laval je podpůrným partnerem "1,5°C Business playbook", která usiluje o urychlení uhlíkové neutrality do roku 2030. Iniciativa byla zahájena v lednu 2020 ve švýcarském Davosu a je odnoží projektu Exponential Roadmap project. Příručka je průvodcem pro klimatickou strategii a opatření a jejím cílem je transformovat ekonomiku přesunem zaměření podniků na bezuhlíkové řešení. Společnost Alfa Laval bude příručku využívat při své vlastní strategické práci i při podpoře dodavatelů, zákazníků a partnerů v jejich úsilí o snižování emisí uhlíku.

Pokud se shodneme na tom, že svět musí přejít na uhlíkově neutrální ekonomiku, pak musíme v řetězci hodnot odvést svůj díl práce, říká Tom Erixon, prezident a generální ředitel společnosti Alfa Laval. "Ve společnosti Alfa Laval máme ambici stát se do roku 2030 uhlíkově neutrální. Dosažení tohoto cíle bude vyžadovat partnerství. Proto jsme rádi podpořili tuto iniciativu, která je založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a zaměřuje se na jednoduchost a rychlost."


Více informací

Concept Zero - Neviditelná revoluce

Koncept Zero je naší vizí a cílem vyrobit do roku 2030 první uhlíkově neutrální výměník tepla na světě. Bude to výměník tepla využívající ocel bez fosilních zdrojů a recyklovaný materiál v těsnění. Výměník tepla je navíc připraven tak, aby jej bylo možné snadno recyklovat. Již nyní je to obrovský krok na cestě k plně uhlíkově neutrálnímu výměníku tepla.

Concept Zero web image 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství