Přírodní chladiva

Na mnoha místech světa dochází v důsledku vnitrostátních nebo regionálních právních předpisů k odklonu od tradičních chladiv ve prospěch chladiv s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP). Zejména rychle roste trh s přírodními chladivy, jako je čpavek, CO2 a uhlovodíky.

Ačkoli to není zdaleka poprvé, co na trhu s chladivy došlo k vělkým změnám, současný posun se liší počtem dostupných možností. Historicky možnost přechodu z jedného chladiva na druhé umožňovala relativně snadný proces v celém dodavatelském řetězci, přičemž přímé komponenty umožňovaly rychlou a jednoduchou modernizaci. Dnes je situace velmi odlišná a "správná" volba chladiva bude do značné míry záviset na daném zařízení a aplikaci.

Společnost Alfa Laval je domovem předních odborníků na přírodní chladiva. Jejich odborné znalosti nám umožnily vyvinout širokou škálu řešení výměníků tepla speciálně navržených tak, aby zvládaly jedinečné požadavky práce s náročnými a někdy i nebezpečnými látkami, jako je oxid uhličitý (R744), čpavek (R717) a propan (R290). Obraťte se na nás ještě dnes a společně najdeme optimální technologii pro Vaše konkrétní potřeby.

Cleantech-Natural-refrigerants-final-210303.jpg

White paper: Navigace na měnícím se trhu s chladivy

Na trhu s chladivy v současné době probíhají rozsáhlé změny. Legislativa, vedená obavami o životní prostředí, prosazuje postupné vyřazování tradičních chladiv ve prospěch nových alternativ s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP). Stáhněte si tento dokument, kde najdete základní informace o výběru a přizpůsobení alternativních chladiv pro různé aplikace ohřevuí a chlazení.

AL-NRVTS WP-640x360

Odborné znalosti o chladivech budoucnosti

Máte otázky ohledně výběru správného nového chladiva pro tepelné čerpadlo, klimatizaci nebo chladicí zařízení? Chcete přejít na jiné chladivo a nevíte, kde začít? Poslechněte si odborníka společnosti Alfa Laval Mattea Munariho, vedoucího oddělení vývoje aplikací a produktů, který Vám popíše některé výzvy, které přináší práce s novými chladivy, a jak jsme navrhli jedinečné funkce pro jejich řešení.

Naše řešení

Alfa Laval AlfaNova

Většina deskových výměníků tepla používaných v komerčním nebo malokapacitním průmyslovém chlazení je vyráběná s měděným pájením. Ta je sice vhodná pro mnoho aplikací, ale negativně reaguje s čpavkem, který je důležitým přírodním chladivem. AlfaNova, vyrobená naší jedinečnou metodou tavného spojování, je jediným skutečně 100% nerezovým deskovým výměníkem tepla na trhu. Nabízí proto vysoce kompaktní a účinné řešení pro chlazení velmi čistých, citlivých kapalin a při využití potenciálu čpavku s nízkým GWP.


Více informací

Polosvařované deskové výměníky tepla Alfa Laval

Pro chladicí systémy používané v průmyslových chladicích aplikacích umožňují naše kompaktní polosvařované výměníky tepla ještě vyšší účinnost a spolehlivost při použití čpavku jako chladiva s nízkým GWP. Polosvařované výměníky tepla Alfa Laval jsou také vhodným výměníkem tepla v kaskádových systémech pracujících s CO2 jako sekundárním médiem pro mrazicí aplikace, které snižují náplň čpavku a zároveň zabraňují riziku křížové kontaminace díky osvědčenému těsnicímu systému RefTight™.


Více informací

Pájené deskové výměníky Alfa Laval

Naše mědí pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a bezúdržbové řešení pro ohřev, chlazení, odpařování a kondenzaci v mnoha chladicích aplikacích a s většinou typů ekologických chladiv s nízkým GWP. To zahrnuje i důležitá přírodní chladiva, jako je CO2 a uhlovodíky. Každá jednotka je navržena pro optimalizovaný provoz s řadou jedinečných funkcí, které zajišťují jak vynikající tepelný výkon, tak maximální spolehlivost.


Více informací

Hledáte další nástroje a odborné znalosti?

Chcete získat více znalostí, které společnost Alfa Laval získala během devíti desetiletí zkušeností v oblasti tepelného přenosu? Potřebuje Vaše firma přístup k souborům BIM, 3D výkresům nebo jiným poradenským nástrojům? Přejděte na naše centrum Alfa Laval Heating & Cooling Hub, kde najdete nejnovější zdroje pro Váš obor.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství