Teplá voda

Čistá voda je nezbytná pro veškerý život na Zemi. Organizace spojených národů ji také definuje jako základní lidské právo a udržitelnost zařízení pro ohřev teplé vody je stále více kontrolována. Věděli jste například, že ve Stockholmu se v důsledku uvolňování kovů z vodovodních systémů dostává do odpadních vod až 6 tun mědi ročně? Z těchto důvodů zákonodárci v mnoha zemích přijali nové požadavky, jejichž cílem je zabránit křížové kontaminaci médií a kontaminaci kovy v zásobárnách vody.

Společnost Alfa Laval si uvědomuje, že v dnešních aplikacích ohřevu a chlazení vody je bezpečnost stejně důležitá jako nákladová efektivita a výkon. Na základě našich znalostí technologie deskových výměníků tepla jsme vyvinuli inovativní řešení, která nabízejí nejlepší záruku bezpečných vodních systémů spolu se zvýšenou účinností pro minimalizaci spotřeby energie. Obraťte se na nás ještě dnes a zjistěte, jak můžeme podpořit Vaše potřeby při navrhování nejbezpečnějších a nejudržitelnějších řešení vodovodních systémů.

cleantech-tap-water-intro-img.jpg

Jaká je výhoda pravé nerezové oceli?

Proč si vybrat čistou, 100% nerezovou ocel? V některých aplikacích, například při vysokých nárocích na čistotu, při použití agresivních médií nebo při obavách z kontaminace kovy, může mít tento materiál zásadní význam. V tomto videu naše produktová manažerka Christine Nordströmová vysvětluje proč. Prozkoumá také některé jedinečné výhody, kterých můžete dosáhnout díky unikátním technologiím výměníků tepla AlfaNova z nerezové oceli společnosti Alfa Laval.

Decentralizované zásobování teplou vodou

Jedinečná technologie AlfaNova z nerezové oceli společnosti Alfa Laval umožňuje nové možnosti decentralizovaných systémů zásobování teplou vodou. Ta zajišťuje nižší riziko kontaminace kovy z mědi a niklu i prevenci pronikání bakterií, jako je legionella, do rozvodů pitné vody. Díky kompaktním rozměrům systému AlfaNova je toho možné snadno dosáhnout, a to i jako "plug-in" varianty ve starších budovách.

cleantech-tap-water-illustration.jpg

Dodržování směrnic pro kontaminaci kovy: webinář společnosti Alfa Laval

Omezení kontaminace pitné vody těžkými kovy je zásadní pro veřejné zdraví a v mnoha jurisdikcích je stále častěji vyžadováno zákonem. Celosvětově se touto problematikou zabývají například směrnice Světové zdravotnické organizace (WHO) pro kvalitu pitné vody (GDWQ).

Na národní úrovni se kontaminací kovy zabývá německý Trinkwasserverordnung a pokyny Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA). Kromě toho se nadnárodní spolupráce známá pod názvem 4MS snažila najít společný přístup k předpisům pro kohoutkovou vodu ve Francii, Nizozemsku, Velké Británii a Německu.
Bohužel, většina zařízení, která se dnes běžně používají v aplikacích ohřevu teplé vody, nebude splňovat stále přísnější požadavky těchto a dalších budoucích regulačních rámců. Na nedávném webináři se specialista na výměníky tepla společnosti Alfa Laval Roman Rathsack zabýval některými z těchto legislativních požadavků a nabídl přehled nových technologií, které jsou k dispozici a které je pomáhají splnit.

Webinář si můžete kdykoli prohlédnout, je k dispozici na vyžádání!


Vyžádat webinář

Naše řešení

fhe_alfanova_indhvac_right_640x360.jpg

Alfa Laval AlfaNovaTW

Navzdory riziku kontaminace může většina technologií výměníků tepla používaných v aplikacích ohřevu teplé vody vypouštět do vody stopy nebezpečných kovů, jako je nikl a měď. Nový výměník AlfaNova TW je jiný. Je vyroben patentovaným procesem tavného spojování společnosti Alfa Laval a nabízí konstrukci ze 100% nerezové oceli. Jedná se o vůbec první zařízení AlfaNova optimalizované speciálně pro ohřev teplé vody, které zároveň nabízí chytré řešení, jež nezatíží váš rozpočet.


Více informací

cleantech_double_wall.jpg

 Pájené výměníky tepla Alfa Laval s dvojitou stěnou

Nová generace dvoustěnných pájených deskových výměníků tepla Alfa Laval, vyrobených naší tříbariérovou technikou, poskytuje nejvyšší ochranu proti mísení kapalin na trhu. A díky pokročilé konstrukci vzoru desek můžete zachovat vyšší tepelnou účinnost systému, než je možné u jiných dvoustěnných technologií.


Více informací

Výroba teplé vody pro domácnost

Společnost Alfa Laval navrhla řešení pro přípravu teplé vody pro domácnost tak, aby zajistila spolehlivé a hospodárné zásobování sanitární vodou. Naše systémy mohou zajistit teplou vodu pro byty a domy, velkoobjemovou vodu pro velké objekty a dodávky vody bez bakterie Legionella.

domestic hot water 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství