Palivové články

Transformace světových energetických systémů bude vyžadovat širokou škálu řešení. Již dnes víme, že palivové články budou zásadní součástí přechodu na čistou energii. Vzhledem k tomu, že naše celosvětová spotřeba energie stále roste, budeme i nadále potřebovat více - a výkonnějších - technologií palivových článků. Předpokládáme, že v příštích letech budou palivové články využívány pro vše od distribuované energie až po výrobu energie pro stále rostoucí sektor datových center.

Ať už se jedná o polymerní elektrolytové membrány (PEM), palivové články (SOFC) nebo řešení pro námořní průmysl, technologie palivových článků v budoucnosti budou klást vysoké požadavky na výkonnost technologií přenosu tepla. Díky 90 letům rozvoje možností deskových výměníků tepla nabízí Alfa Laval know-how i řešení pro zajištění silné odolnosti při vysokých teplotách a tepelném namáhání, které se v těchto náročných aplikacích vyskytují.

Cleantech-Fuel-cells-intro-img-final.jpg

Alfa Laval Sustainable solutions Fuel cells chart

Buďte připraveni na budoucí výzvy v oblasti palivových článků

Společnost Alfa Laval strávila desítky let vývojem vysoce účinných a robustních technologií deskových výměníků tepla. Můžeme nabídnout jedinečné výrobní technologie, které jsou ideální pro vývoj palivových článků, od naší techniky tavného spojování, která umožňuje spolehlivý výkon při velmi vysokých teplotách, až po řešení plyn-kapalina (gas-to-liquid), která zvládnou extrémně nerovnoměrné požadavky na průtok.

Kontaktujte nás a seznamte se s řešeními, která již dnes nabízíme pro výzvy, s nimiž se budete setkávat zítra. Patří sem naše přední odbornost v oblasti systémů zásobníků palivových článků a také náš deskový výměník tepla Alfa Laval AlfaNova, který je konstruován z materiálů odolných vůči vysokým teplotám. Můžeme se s Vámi také podělit o některé vývojové práce, na kterých pracujeme, včetně inovací v oblasti řešení přenosu tepla tavného spojování, které nabídnou ideální alternativu pro aplikace palivových článků v lodích.

Systém palivových článků s deskovými výměníky tepla Alfa Laval - udržitelný, bezpečný a nákladově efektivní

Když německý dodavatel energie z obnovitelných zdrojů HEE Technologies GmbH navrhoval systém kombinované výroby tepla a elektřiny (CHP) s palivovými články, bylo použití deskových výměníků tepla Alfa Laval pro chlazení komína palivových článků a rekuperaci tepla z výfukových plynů jasnou volbou. Systém využívá jako zdroj energie vodík, takže je udržitelný, bezpečný a nákladově efektivní.

The HEE fuel cell system

Seznamte se s novým modelem AlfaNova GL50

Nový výměník AlfaNova GL50 je prvním výměníkem tepla Alfa Laval vyvinutým pro potřeby palivových článků. GL50 je asymetrický deskový výměník tepla plyn-kapalina vyrobený ze 100% nerezové oceli. Je dostatečně malý, aby se dal držet v jedné ruce, ale zvládne průtok plynu 250 m3 za hodinu i vstupní teplotu plynu až 750 °C, a to s mimořádným výkonem.

fuelcell-vignette v2

Naše řešení

Pájené deskové výměníky společnosti Alfa Laval

Naše mědí pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a bezúdržbové řešení pro vytápění, chlazení, odpařování a kondenzaci v mnoha aplikacích. Každá jednotka je navržena pro optimalizaci provozu a disponuje řadou jedinečných funkcí, které zajišťují jak vynikající tepelný výkon, tak maximální spolehlivost.


Více informací

Deskové chladiče spalin a plynů GTL společnosti Alfa Laval

Od mimořádně vysokých teplot až po média s extrémně asymetrickým průtokem - portfolio výměníků s technologií GTL společnosti Alfa Laval zvládá více než jiné deskové výměníky tepla. Jsou vyrobeny s revoluční "jamkovou" konstrukcí desek a zajišťují efektivní zpětné získavání tepla a velmi nízkou tlakovou ztrátu v plynových aplikacích - to vše při výrazně menších rozměrech než trubkové technologie.


Více informací

Tavně spojované deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Naše patentovaná technologie tavného spojování AlfaFusion vytváří vysoce účinné, kompaktní výměníky tepla vyrobené výhradně z nerezové oceli. Tyto výměníky jsou prakticky bezúdržbové a jsou schopné zvládat extrémně vysoké tlaky a teploty, a představují tak ideální řešení pro přenos tepla v náročných aplikacích, včetně aplikací s teplotami přesahujícími 600 °C.


Více informací


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství

Kontaktujte nás a dozvíte se více

Kontaktujte nás ještě dnes a získejte více informací o našich udržitelných řešeních

Get in touch

Your information is stored and processed in accordance to our privacy and data protection policy.