Concept Zero hero banner 1920x480

Concept Zero

Concept Zero - Neviditelná revoluce

Výměník tepla je výměník tepla, že? Dokázali byste to rozlišit? Ve společnosti Alfa Laval jsme odhodláni přispět svým dílem k dekarbonizované budoucnosti. Se závazkem uhlíkové neutrality do roku 2030 se snažíme eliminovat emise z našich výrobků, a to od těžby surovin až po ukončení jejich životnosti. Concept Zero je zásadním krokem na této cestě a posouvá hranice při vývoji skutečně uhlíkově neutrálního deskového výměníku tepla.

Ve spolupráci se společností SSAB se nám to daří. V porovnání s našimi současnými výměníky vypadá stejně, rozdíl nepoznáte. Jakmile budou tyto výměníky tepla hotové a dodané, budou instalovány v průmyslových procesech, na kterých záleží nejvíce, ale v podstatě nejsou vidět.

Změní však způsob řízení průmyslových provozů. Sníží emise uhlíku z použitých materiálů, a z výrobků a procesů, které provozujeme. Mohou být důležitým krokem k udržitelnější společnosti.

Představte si dopad výměníků tepla, jako je tento, instalovaných v různých průmyslových procesech po celém světě. Proto tomu říkáme "neviditelná revoluce".


This is Concept Zero

Toto je Concept Zero

Koncept Zero je naší vizí a cílem vyrobit do roku 2030 první uhlíkově neutrální výměník tepla na světě. Bude to výměník tepla využívající ocel bez fosilních zdrojů a recyklovaný materiál v těsnění. Výměník tepla je navíc připraven tak, aby jej bylo možné snadno recyklovat. Již nyní je to obrovský krok na cestě k plně uhlíkově neutrálnímu výměníku tepla.

Concept_Zero_web_image_640x360.jpg

Alfa Laval a SSAB spojily své síly při výrobě prvního výměníku tepla bez fosilních paliv

Partnerství jsou klíčová pro to, aby se našla nová inovativní řešení pro urychlení udržitelných řešení. Společnost Alfa Laval podepsala dohodu s celosvětovou švédskou ocelářskou společností SSAB o vývoji a komercializaci prvního výměníku tepla na světě vyrobeného z oceli bez fosilních zdrojů. Cílem je, aby první jednotka vyrobená z oceli s redukovaným obsahem vodíku byla připravena k použití v roce 2023.

Chcete se dozvědět více o Concept zero?

Kontaktujte nás ještě dnes a získejte další informace o deskových výměnících tepla Alfa Laval s neutrálním obsahem uhlíku.

Tyto informace jsou ukládány a zpracovávány v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

Vaše centrum pro získání nejnovějších informací ze světa vytápění a chlazení

Díky desítky let dlouhým zkušenostem v oboru výměníků tepla představuje společnost Alfa Laval dobře informovaný zdroj v oblasti současných náročných požadavků na ohřev a chlazení. Zjistěte odpovědi na složité otázky ohledně energetické účinnosti či přírodních chladiv a získejte užitečné nástroje usnadňující nalezení té nejvhodnější technologie pro vaši aplikaci.

heating cooling-hub-vignette-2021

Re-Made to matter

Společnosti Alfa Laval a Stena Recycling se spojily a vytvořily chytrý, udržitelný a snadno použitelný výměnný program Re-Made to matter. Ten nám dává možnost získat zpět až 100 % cenných kovů, které se nacházejí ve starých výměnících tepla. Jejich nahrazením modernějším designem můžeme také zvýšit účinnost a ušetřit tak energii i snížit uhlíkovou stopu.

Re-made to matter vignette imge 640x360


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství