Skladování energie

Dodávky energie jsou jednou z největších výzev při přechodu na čistou energii. Přestože přibližně dvě třetiny planety již žijí v místech, kde jsou solární, větrné a jiné obnovitelné zdroje nejlevnějšími zdroji energie, tyto zdroje vytvářejí problém s nestálostí dodávky energie. Jinými slovy, slunce nesvítí vždy a vítr nefouká vždy přesně tam a tehdy, kdy je potřebujeme.

Skladování energie, které nám umožní ukládat a využívat čistou energii podle potřeby, bude proto kritickým prvkem na cestě k dekarbonizaci. To bude vyžadovat řadu nových řešení, z nichž mnohá budou záviset na výměnících tepla jako základních komponentech. Díky téměř 90 letům vývoje v oblasti technologií přenosu tepla má společnost Alfa Laval široké portfolio výměníků tepla navržených s pokročilými funkcemi, které splňují výzvy spojené se systémy skladování energie. Čtěte dále a dozvíte se, jak Vás můžeme podpořit.

Energy-storage.jpg

Řešení společnosti Alfa Laval pro skladování energie

Díky desítkám let zkušeností a přednímu světovému portfoliu deskových výměníků tepla nabízí Alfa Laval jedinečná řešení přenosu tepla pro skladování energie.

Víme, že výměníky tepla jsou základní součástí účinných a levných systémů skladování energie, zejména pro tepelná a mechanická řešení. Naše osvědčené a spolehlivé deskové výměníky tepla jsou schopny zvládat úkoly v cyklických podmínkách s obrácenými průtoky, v širokém rozsahu různých teplot a tlaků, stejně jako média pro ukládání energie.

Naše technologie tepelných výměníků již dnes hrají klíčovou roli v nových inovativních projektech skladování energie, jako je ukládání tepla, uchovávání energie ve stlačeném vzduchu (CAES), ukládání energie v kapalném vzduchu (LAES), čerpané ukládání energie (PHES), ukládání energie v roztavené soli a mnoho dalších.

Kontaktujte nás ještě dnes a dozvíte se více o tom, jak můžeme podpořit Vaše úsilí o urychlení přechodu na obnovitelné zdroje energie prostřednictvím skladování energie.


Kontaktujte nás

Převratný posun v oblasti obnovitelných zdrojů energie

V roce 2019 se společnost Alfa Laval stala investorem a partnerem společnosti Malta Inc., která vyvíjí nové řešení vedoucí k revoluci v oblasti skladování energie v síti. Tento start-up je odnoží inkubátoru X společnosti Google a mezi jeho podporovatele patří například Bill Gates nebo Jeff Bezos. Jejich systém se speciálně navrženými tepelnými výměníky od společnosti Alfa Laval dokáže skladovat energii z obnovitelných zdrojů, jako je slunce a vítr, po dobu několika hodin nebo dní, vyčkat na dobu vysoké poptávky a poté energii uvolnit zpět do sítě. Podívejte se na toto video a zjistěte, jak to funguje, nebo si klikněte níže a přečtěte si celý příběh!


Více informací

Naše řešení

PCHE 640x360 large.jpg

Printed circuit výměníky tepla Alfa Laval (PCHE)

Printed circuit výměníky tepla Alfa Laval nabízejí více než jen odolnost vůči vysokému tlaku a extrémním teplotám - od kryogenního provozu až po 450 °C. Kombinují to s mimořádně vysokou účinností přenosu tepla v jednotce, která je až o 85 % menší a lehčí než srovnatelné trubkové výměníky. Jedinečná konstrukce zajišťuje variabilitu výměníku tepla od několika kilogramů až po mnoho tun. Mikrokanály na každém průtokovém okruhu lze navíc navrhnout tak, aby umožňovaly velmi vysoký stupeň asymetrie mezi okruhy kapaliny, a každá jednotka je plně přizpůsobitelná přesně podle Vašich potřeb.


Více informací

Alfa Laval Packinox

Výměník tepla Packinox je ideální pro rozsáhlé využití zpětně získaného tepla v procesech s vysokými teplotami. Jeho vynikající tepelný výkon, vynikající hydraulická účinnost a nízké CAPEX umožňují zvýšit energetickou účinnost, ziskovost a udržitelnost. Konstrukce výměníku Packinox umožňuje větší rekuperaci tepla než tradiční řešení, což vede k optimalizaci účinnosti oběhu, rychlejší návratnosti investic a nižšímu dopadu na životní prostředí.


Více informací

Semi_welded_range_640x360.jpg

Polosvařované deskové výměníky tepla Alfa Laval

Polosvařované deskové výměníky tepla jsou určeny pro náročné úkoly. Jedinečný systém těsnění Alfa Laval umožňuje lepší a dlouhodobý výkon v aplikacích s vysokými tlaky a teplotami. Bezpečné a spolehlivé těsnění, žádné riziko křížové kontaminace a kompaktní konstrukce činí z těchto výměníků tepla ideální volbu pro různá řešení skladování energie.


Více informací


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství