Chladirenství

V současné době existují obrovské možnosti, jak snížit uhlíkovou stopu průmyslových a komerčních chladicích systémů. Nové, účinnější tepelné technologie umožňují snížit spotřebu energie, a tím i emise. Zároveň lze nyní eliminovat emise skleníkových plynů z tradičních chladiv přechodem na přírodní alternativy, jako je čpavek nebo paradoxně samotný CO2.

Díky znalostem získaným během 90 let zkušeností s technologií deskových výměníků tepla vyvinula společnost Alfa Laval široké portfolio řešení výměníků tepla, která umožňují nové udržitelné možnosti v komerčních i průmyslových chladicích systémech. Obraťte se na nás ještě dnes a zjistěte, jak naše řešení umožňují zvýšit účinnost až o 10 %. Tím získáte roční úsporu energie přibližně 5500 GWh. Můžeme Vám také poskytnout podporu v podobě jedinečných řešení pro zdolání výzev spojených s přechodem na přírodní chladiva.

cleantech-refrigeration-intro-img.jpg

White paper: Navigace na měnícím se trhu s chladivy

Na trhu s chladivy v současné době probíhají rozsáhlé změny. Legislativa, vedená obavami o životní prostředí, prosazuje postupné vyřazování tradičních chladiv ve prospěch nových alternativ s nižším potenciálem globálního oteplování (GWP). Stáhněte si tento dokument, kde najdete základní informace o výběru a přizpůsobení alternativních chladiv pro různé aplikace ohřevuí a chlazení.

AL-NRVTS WP-640x360

Případ našeho zákazníka: Odborné znalosti o chladivech zítřka

Přečtěte si, proč si odborníci na chlazení ze společnosti Bort de Graaf vybrali polosvařovanou technologii Alfa Laval pro své čpavkové/CO2 kaskádové systémy. Kromě spolehlivé ochrany proti únikům zajišťují vlastnosti nové generace, jako je CurveFlow™, nejvyšší tepelný výkon na trhu.

 

Cleantech-proof-pack-Refrigeration.jpg

Podívejte se na čísla: Potenciál energetické účinnosti chlazení

Věděli jste, že miliony výměníků tepla Alfa Laval jsou dnes instalovány v chladicích aplikacích po celém světě? Dohromady pomáhají našim zákazníkům ušetřit více než 5,5 TWh elektrické energie ročně! To znamená snížení emisí CO2 o více než 1 milion tun.

Pokud bychom ve všech nových instalacích použili účinná řešení Alfa Laval, mohli bychom snížit emise o dalších 144 000 tun. To je totéž, jako kdybychom se zbavili 470 letů mezi Londýnem a Singapurem!

Chcete se dozvědět více o tom, jak může společnost Alfa Laval maximalizovat energetickou účinnost různých aplikací chlazení? Stáhněte si naše infografiky a prohlédněte si další čísla.


Stáhněte si infografiku

Naše řešení

Alfa Laval AlfaNova

Většina deskových výměníků tepla používaných v komerčním nebo malokapacitním průmyslovém chlazení je konstruována s měděným pájením. Ta je sice vhodná pro mnoho aplikací, ale negativně reaguje s čpavkem, který je důležitým přírodním chladivem. AlfaNova, vyrobená naší jedinečnou metodou tavného spojování, je jediným skutečně 100% nerezovým deskovým výměníkem tepla na trhu. Nabízí proto vysoce kompaktní a účinné řešení pro chlazení velmi čistých, citlivých kapalin a při využití potenciálu čpavku s nízkým GWP.


Více informací

dont_crack_under_pressure_4.png

Polosvařované deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Pro chladicí systémy používané v průmyslových chladicích aplikacích umožňují naše kompaktní polosvařované výměníky tepla ještě vyšší účinnost a spolehlivost při použití čpavku jako chladiva s nízkým GWP. Polosvařované výměníky tepla Alfa Laval jsou také vhodným výměníkem tepla v kaskádových systémech pracujících s CO2 jako sekundárním médiem pro mrazicí aplikace, které snižují náplň čpavku a zároveň zabraňují riziku křížové kontaminace díky osvědčenému těsnicímu systému RefTight™.


Více informací

plate_heat_exchangers_brazed.jpg

Pájené deskové výměníky společnosti Alfa Laval

Naše mědí pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a na údržbu nenáročné řešení pro vytápění, chlazení, odpařování a kondenzaci v mnoha chladicích aplikacích a s většinou typů ekologických chladiv s nízkým GWP. To zahrnuje i důležitá přírodní chladiva, jako je CO2 a uhlovodíky. Každá jednotka je navržena pro optimalizovaný provoz s řadou jedinečných funkcí, které zajišťují jak vynikající tepelný výkon, tak maximální spolehlivost.


Více informací

cleantech-refrigeration-commercial-refrigeration.jpg

Komerční chlazení

Široký sortiment výměníků tepla společnosti Alfa Laval se používá v mnoha obytných a komerčních aplikacích - včetně klimatizace (chladiče), ohřevu teplé vody (kotle/solární zařízení), tepelných čerpadel a dopravního chlazení.


Více informací

Cleantech-Refrigeration-industrial-refrigeration-final-210303.jpg

Průmyslové chlazení

Společnost Alfa Laval nabízí nejnovější, energeticky účinná řešení deskových výměníků tepla - od průmyslového zmrazování a chlazení až po chlazení ledových ploch nebo potravinářských procesů. Pro potravinářský průmysl nabízíme vysoce účinné vzduchové chladiče , které lze kombinovat s deskovými výměníky tepla.

Použití sahá od chlazení na jatkách a v prostorách pro zpracování ryb a masa až po regulaci klimatu ve skladovacích prostorách pro čerstvé potraviny.


Více informací

Hledáte další nástroje a odborné znalosti?

Chcete získat více znalostí, které společnost Alfa Laval získala během devíti desetiletí zkušeností v oblasti tepelného přenosu? Potřebuje Vaše firma přístup k souborům BIM, 3D výkresům nebo jiným poradenským nástrojům? Přejděte na naše centrum Alfa Laval Heating & Cooling Hub, kde najdete nejnovější zdroje pro Váš obor.

Alfa Laval Heating and cooling hub


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství