HVAC - Topení, větráni a klimatizace

Stavebnictví a sektor budov se podílí z 36 % na celosvětové spotřebě energie a z 39 % na emisích uhlíku. Konstrukce systémů HVAC naštěstí nabízí obrovský nevyužitý potenciál pro zlepšení vlivu našich budov na klima. Ať už jde o účinnější řešení, která snižují spotřebu energie a vody nebo o postupné vyřazování chladiv s vysokým potenciálem globálního oteplování (GWP), již dnes můžeme udělat mnohé.

Alfa Laval je důvěryhodným dodavatelem v rámci všech odvětví HVAC a chlazení. Naše široké portfolio technologií deskových výměníků tepla, vyvinuté na základě téměř 90 let zkušeností, tvoří jádro nejmodernějších a nejúčinnějších systémů HVAC na trhu v širokém spektru aplikací. Jsme dokonce domovem některých předních odborníků v oboru optimalizace systémů pro použití s přírodními chladivy a chladivy s nízkým GWP. Pokud chcete zvýšit účinnost, kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak může partnerství se společností Alfa Laval urychlit udržitelnost Vašich řešení HVAC.

cleantech-HVAC-intro-img.jpg

Energetická účinnost úsporným a udržitelným způsobem

Chcete zlepšit energetickou účinnost svého systému HVAC? Poslechněte si Enrica Dall'Armellina, produktového manažera společnosti Alfa Laval pro pájené deskové výměníky tepla, a dozvíte se o jedinečných inovacích, které jsme vyvinuli, abychom umožnili bezkonkurenční tepelnou účinnost našich řešení. Díky těmto konstrukcím můžeme úsporně snížit spotřebu energie v rámci malé plochy potřebné pro zařízení.

Podívejte se na čísla: Potenciál energetické účinnosti HVAC

Věděli jste, že na sektor budov a stavebnictví připadá 36 % celosvětové spotřeby energie a 39 % celosvětových emisí CO2? Dnes však máme k dispozici technologie, které tato čísla výrazně snižují. Například tepelné čerpadlo je při vytápění obytných a komerčních budov čtyřikrát účinnější než kotel, což představuje obrovský potenciál ke snížení spotřeby energie a emisí uhlíku.

Představte si, že bychom všechny dnešní kotle pro vytápění, větrání a klimatizaci obytných a komerčních budov nahradili účinnými tepelnými čerpadly. Roční úspora energie by činila 230 TWh. To je stejné množství elektřiny, jaké se ročně spotřebuje v celém Španělsku!

Chcete se dozvědět více o tom, jak může společnost Alfa Laval maximalizovat energetickou účinnost různých aplikací HVAC? Stáhněte si naše infografiky a prohlédněte si další čísla.

Stáhněte si naši infografiku o tepelných čerpadlech pro obytné a komerční účely
Stáhněte si naši infografiku o průmyslových tepelných čerpadlech
Stáhněte si naši infografiku o klimatizaci
Stáhněte si naši infografiku AHRI
Stáhněte si naši infografiku o chlazení datových center

Cleantech-proof-pack-HVAC-Heat-pumps.jpg

cleantech_Reaching-new-heights-in-performance-case.jpg

Dosahování nových vrcholů

Varso Place v polské Varšavě bude s ohromující výškou 310 metrů nejvyšší budovou EU. Tento jedinečný projekt s kombinovaným využitím vytváří řadu náročných požadavků na vzduchotechniku. Pro jejich vyřešení instalují developeři pokročilé systémy HVAC, které díky technologii deskových výměníků tepla Alfa Laval poskytují výjimečnou účinnost. Tato řešení umožní snížit energetickou náročnost o 23 %. Díky úspoře této energie vysoce účinné deskové výměníky tepla také výrazně sníží uhlíkovou stopu společnosti Varso a současně uspokojí požadavky obyvatel budovy na příjemné vnitřní klima.


Zde si přečtěte celý článek

Cleantech-Energy-efficiency-HVAC-final-210303.jpg

Řešení klimatizace a tepelných čerpadel

V případě klimatizace a tepelných čerpadel je zásadní energetická účinnost a požadavky na chladiva s nízkým GWP. Společnost Alfa Laval úzce spolupracuje se zákazníky a univerzitami, aby urychlila vývoj a nabídla deskové výměníky tepla, které jsou navrženy tak, aby splňovaly nové aplikační předpisy.


Více informací

data_center_640x360.jpg

Chlazení datového centra

Energeticky účinné chlazení je zásadní pro budování udržitelnějšího provozu datových center. Společnost Alfa Laval je již desítky let důvěryhodným partnerem IT průmyslu a spolupracuje se zákazníky na návrhu spolehlivých a ekologických systémů chlazení datových center. Nabízíme odborné znalosti, které umožňují nové možnosti bezplatného chlazení a úspory energie v serverovnách všech velikostí po celém světě.


Více informací

District-cooling-640x360.jpg

Centrální zásobování chladem

Společnost Alfa Laval je lídrem ve vývoji deskových výměníků tepla vhodných pro náročné podmínky v zařízeních centrálního zasobování chladem. Naše výměníky tepla jsou navrženy a používány po celém světě k tomu, aby poskytovaly nákladově efektivní, energeticky účinné a komfortní chlazení.


Více informací

cleantech_hvac.jpg

Centrální zásobování teplem

Výměníky tepla jsou jednou ze základních součástí systémů centrálního zásobování teplem. Společnost Alfa Laval se dlouhodobě zabývá poskytováním nejvhodnějších výměníků tepla pro toto odvětví. Kromě účinných a vysoce kvalitních výrobků nabízíme také jedinečnou výhodu aplikačních znalostí založených na mnoha desetiletích zkušeností.


Více informací

Hledáte další nástroje a odborné znalosti?

Chcete získat více znalostí, které společnost Alfa Laval získala během devíti desetiletí zkušeností v oblasti tepelného přenosu? Potřebuje Vaše firma přístup k souborům BIM, 3D výkresům nebo jiným poradenským nástrojům? Přejděte na naše centrum Alfa Laval Heating & Cooling Hub, kde najdete nejnovější zdroje pro Váš obor.

Alfa Laval Heating and cooling hub

Naše řešení

Rozebíratelné deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Náš široký sortiment rozebíratelných deskových výměníků tepla je vhodný pro širokou škálu aplikací od vytápění, chlazení a rekuperace tepla až po kondenzaci a odpařování. Na základě spolupráce se zákazníky neustále aktualizujeme jejich konstrukci, aby lépe vyhovovala požadavkům Vašich procesů. Dnešní modely nastavují zcela nové standardy účinnosti, spolehlivosti a provozuschopnosti.


Více informací

Pájené deskové výměníky Alfa Laval

Naše mědí pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a bezúdržbové řešení pro vytápění, chlazení, odpařování a kondenzaci v mnoha aplikacích. Každá jednotka je navržena pro optimalizaci provozu a disponuje řadou jedinečných funkcí, které zajišťují jak vynikající tepelný výkon, tak maximální spolehlivost.


Více informací

Celonerezové tavně spojované deskové výměníky tepla

Naše patentovaná technologie spojování AlfaFusion vytváří vysoce účinné, kompaktní výměníky tepla vyrobené výhradně z nerezové oceli. Tyto výměníky jsou prakticky bezúdržbové a jsou schopné zvládat extrémně vysoké tlaky a teploty, a představují tak ideální řešení přenosu tepla pro náročné aplikace, včetně těch, které zahrnují přírodní chladiva a chladiva s nízkým GWP.


Více informací


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství