Kombinovaná výroba elektřiny a tepla (KVET)

Při kombinované výrobě tepla a elektřiny (KVET) se teplo, které by jinak přišlo nazmar při výrobě elektřiny, využívá různými produktivními způsoby. Může se jednat o mikrokogenerační systémy, které vyrábějí elektřinu i teplo pro jednu budovu, až po větší elektrárny, které zároveň zajišťují dálkové vytápění celých regionů. Díky tomu je kombinovaná výroba tepla a elektřiny jednou z nejefektivnějších metod využití energie. Ve skutečnosti je často až 90 % energie využito zpět!

Výměníky tepla používané v systému kogenerace jsou zásadním faktorem pro dosažení maximální účinnosti. A právě zde může Alfa Laval pomoci. Nabízíme širokou škálu účinných deskových výměníků tepla, včetně vysoce kompaktních variant, které jsou ideální pro kompletní kontejnerová řešení. Díky našim desítkám let zkušeností v oblasti zpětného získávání tepla a širokému portfoliu tepelných technologií máme odborné znalosti, které hledáte pro vývoj udržitelných řešení pro vytápění a energetiku zítřka.

cleantech-CHP-intro-img.jpg

A-compact-and-efficient-solution-for-micro-CHP-vignette.jpg

Kompaktní a účinné řešení pro mikrokogeneraci

Společnost Indop d.o.o., dceřiná společnost giganta Gorenje, je předním středoevropským výrobcem kogeneračních technologií. Díky unikátním technologiím deskových výměníků tepla plyn-kapalina společnosti Alfa Laval se společnosti Indop podařilo ve svých systémech dosáhnout tepelné účinnosti vyšší než 85 %, a to při velmi nízké tlakové ztrátě.


Zjistěte více

tipkotter-vignette.jpg

Zvýšení účinnosti kogenerace pomocí technologie přeměny plynu na kapalinu

Společnost Hubert Tippkötter GmbH je inovativním konstruktérem a výrobcem kompletních kombinovaných systémů, který se snaží ze svých technologií získat každý možný procentní bod účinnosti navíc. Díky použití unikátních řešení výměníků tepla plyn-kapalina od společnosti Alfa Laval může svým zákazníkům hrdě nabídnout účinnost kogenerace 91 % nebo vyšší!


Více informací

Naše řešení

Pájené deskové výměníky společnosti Alfa Laval

Naše mědí pájené deskové výměníky tepla představují kompaktní, účinné a bezúdržbové řešení pro vytápění, chlazení, odpařování a kondenzaci v mnoha aplikacích. Každá jednotka je navržena pro optimalizaci provozu a disponuje řadou jedinečných funkcí, které zajišťují jak vynikající tepelný výkon, tak maximální spolehlivost.


Více informací

Deskové chladiče spalin a plynů GTL společnosti Alfa Laval

Od mimořádně vysokých teplot až po média s extrémně asymetrickým průtokem - portfolio výměníků typu plyn-kapalina společnosti Alfa Laval zvládá více než jiné deskové výměníky tepla. Jsou vyrobeny s revoluční " jamkovou" konstrukcí desek a zajišťují efektivní zpětné získávání tepla a velmi nízkou tlakovou ztrátu v plynových aplikacích - to vše při výrazně menších rozměrech než trubkové technologie.


Více informací

 

Rozebíratelné deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Naše průmyslová řada deskových výměníků tepla je vhodná pro širokou škálu aplikací od vytápění, chlazení a zpětného získávání tepla až po kondenzaci a odpařování. Na základě spolupráce se zákazníky neustále aktualizujeme jejich konstrukci, aby lépe vyhovovala požadavkům Vašich procesů. Dnešní modely nastavují zcela nové standardy účinnosti, spolehlivosti a provozuschopnosti.


Více informací

alfa-laval-micro-640x360.png

Alfa Laval Micro

Téměř vždy existuje prostor pro další snižování spotřeby energie a souvisejících nákladů zpětným získáváním energie ztracené jako teplo ze spalin. Alfa Laval Micro je kompaktní výměník tepla výfukových plynů speciálně navržený pro tento účel. Umožňuje efektivní zpětné využití odpadního tepla z malých plynových turbín, malých motorů, čistých procesních spalin a dalších proudů odpadního tepla, a tím dále zvyšuje energetickou účinnost.


Více informací

Nejúčinnější řešení kogenerace

Pokud jde o kogeneraci, společnost Alfa Laval vyvinula celou řadu výměníků tepla navržených tak, aby poskytovaly energeticky co nejúčinnější řešení. Od našich technologií vzduchových výměníků tepla až po naše deskové výměníky tepla s těsněním a pájené mědí vám můžeme vybrat ideální zařízení pro Vaše konkrétní potřeby.

A toto vybavení je jen začátek. K dispozici máte také podporu udržitelného partnerství, které Vám poskytne znalosti, zdroje a inženýrskou odbornost, jež potřebujete k vytvoření řešení odolného vůči budoucnosti, které splňuje požadavky vašeho regionu - bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.

Více informací

combined-heat-power_640x360_full.png


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství