Petrochemie

Chemické odvětví se podílí na celosvětové spotřebě energie až 10 %. Vzhledem k tomu, že náklady na energii představují podstatnou část provozního rozpočtu průměrného petrochemického závodu, stalo se pro udržení ziskovosti v tomto konkurenčním odvětví rozhodující účinnější využívání energie. A protože přímé emise CO2 z primární chemické výroby dosahují 7 % celkových světových emisí CO2, je energetická účinnost v petrochemickém zpracování rozhodující i pro urychlení globální udržitelnosti.

Společnost Alfa Laval má desítky let zkušeností se spoluprací s petrochemickými závody při optimalizaci účinnosti jejich procesů. Nabízíme široké portfolio účinných výměníků tepla, které umožňují zpětně získat více odpadního tepla, a tím snížit potřebu paliva a uhlíkovou stopu při současném zvýšení výrobní kapacity a minimalizaci spotřeby materiálu. Díky účinnějším tepelným řešením můžete dokonce ušetřit peníze například tím, že budete používat páru o nižším tlaku, nebo získat dodatečný příjem prodejem přebytečné elektřiny a tepla sousedním závodům.

Cleantech-Petrochemicals-intro-img-final.jpg

Cleantech-proof-pack-Petrochemicals.jpg

Podívejte se na čísla: potenciál energetické účinnosti v petrochemických závodech

Deskové výměníky tepla Alfa Laval jsou až pětkrát účinnější než tradiční trubkové výměníky. Jaký rozdíl to může znamenat pro Váš závod? Instalovaná základna našich technologií deskových výměníků tepla v petrochemickém průmyslu dnes ušetří až 19 TWh energie - stejné množství, které je potřeba k vytápění téměř 2 milionů evropských domácností.

Představte si, že by každý petrochemický závod dnes přešel na účinnější technologie přenosu tepla. Mohli bychom snížit celosvětové emise CO2 o 28 milionů tun, což odpovídá množství, které ročně vyprodukuje 3,7 milionu lidí žijících v čínském Čching-tao.

Chcete se dozvědět více o tom, jak Vám můžeme pomoci maximalizovat energetickou účinnost? Stáhněte si naši infografiku a podívejte se na další čísla.


Stáhněte si naši infografiku

Příběhy zákazníku

cleantech_Petrochemicals-customer-case01v2.jpg

Snížení spotřeby energie v největším indickém závodě na výrobu speciálních chemikálií

Společnost Balaji Amines je největším výrobcem methylaminů v Indii. Se společností Alfa laval spolupracuje od roku 2002 a má nainstalováno 86 výměníků tepla Alfa Laval, jejichž výkon na ni neustále dělá dojem. Zvýšení energetické účinnosti díky pouhým prvním osmi výměníkům Alfa Laval Compabloc jim přineslo úspory ve výši přibližně 700 000 USD ročně. Společnost Balaji Amines navíc oceňuje vysokou úroveň procesního know-how a profesionální servis, který jim poskytují odborníci ze společnosti Alfa Laval.


Více informací

cleantech_Petrochemicals-customer-case02.jpg

Snížení emisí a zvýšení kapacity společnosti Dow Wolff Cellulosics v Belgii

Když se společnost Dow Wolff Cellulosics setkala s naléhavým problémem s opotřebovaným trubkovým vařákem, obrátila se s žádostí o podporu na společnost Alfa Laval. S ohledem na zlepšení energetické účinnosti jim Alfa Laval ukázala možnosti výměny dvou starších jednotek za účinnější deskové technologie. Výsledkem byla roční úspora energie 22 400 GJ při snížení emisí CO2 o 1250 tun.


Více informací

cleantech_Petrochemicals-customer-case03.jpg

Chytré využití procesní energie v asijském závodě

Závod na výrobu paraxylenu v Asii neustále hledá nové způsoby, jak zlepšit svou energetickou účinnost. S pomocí společnosti Alfa Laval zvýšili její inženýři využití tepla o více než 23 MW poté, co vyměnili starší kondenzátory chlazené vzduchem za účinnější technologie deskových výměníků tepla.


Více informací

Naše řešení

Compabloc_640.jpg

Alfa Laval Compabloc

Alfa Laval Compabloc je mistrem ve výměně tepla: osvědčené řešení pro náročné aplikace. Díky protiproudému zapojení, které umožňuje křížení teplot v jediné jednotce, může nabídnout optimální účinnost pro náročné petrochemické úkoly. Velké přiblížení teplot také znamená, že kapalinu na studené straně lze ohřívat na teplotu jen o několik stupňů méně než je teplota kapaliny vstupující na teplé straně, čímž se maximalizuje zpětně získávané teplo.


Více informací

Svařované spirálové výměníky tepla

Spirálové výměníky tepla Alfa Laval jsou navrženy tak, aby zvládly i ty nejnáročnější úkoly v oblasti přenosu tepla. Ať už se jedná o časté zanášení znečištěným médiem nebo o omezení vyplývající z tlakové ztráty a podlahové plochy, jsou dokonalým řešením problémů při výměně kapalina-kapalina nebo při dvoufázové výměně. Díky osvědčené reputaci, že se téměř nikdy nezanášejí, jsou jejich robustní, účinné a kompaktní konstrukce ideální pro náročné úkoly v petrochemii.


Více informací

Rozebíratelné deskové výměníky tepla společnosti Alfa Laval

Náš široký sortiment průmyslových deskových výměníků tepla je vhodný pro širokou škálu petrochemických aplikací od vytápění, chlazení a zpětného získávání tepla až po kondenzaci a odpařování. Na základě spolupráce se zákazníky neustále aktualizujeme průmyslovou řadu, aby lépe odpovídala požadavkům vašich procesů. Dnešní modely nastavují zcela nové standardy účinnosti, spolehlivosti a možnosti obsluhy.


Více informací

Objevte výhody partnerství se společností Alfa Laval

Petrochemičtí výrobci vyžadují trvalé procesy a udržitelný výkon. Díky dlouholetým zkušenostem s partnerstvím s petrochemickými závody po celém světě má Alfa Laval know-how, které podporuje náročné požadavky na procesy, na nichž je vaše podnikání závislé. Spolehněte se na nás, pokud jde o vysoce účinná řešení, která s důsledností, kvalitou a spolehlivostí zvládnou i ty nejnáročnější úkoly.

Naši odborníci na petrochemii s Vámi mohou spolupracovat od začátku až do konce. Úzce s Vámi spolupracujeme na návrhu nejefektivnějšího a nejvýhodnějšího systému pro Vaše procesy. A díky naší rozsáhlé servisní síti máme servisní techniky - a originální náhradní díly Alfa Laval - nepřetržitě k dispozici kdekoli na světě.


Další informace o tom, jak vás můžeme podpořitcleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství