Energy Hunter Hero banner

Energy Hunter

Využívejte odpadní energii a investujte do udržitelné budoucnosti hned teď!

Energetická účinnost je zakódovaná v naší DNA. Je to něco, na čem pracujeme už téměř deset let. Řešení pro přenos tepla společnosti Alfa Laval ušetří každoročně 100 GW energie. To je dost energie pro vytápění 20 milionů domácností.

Naše osvědčená a účinná řešení pro přenos tepla vám umožňují šetřit energii a vodu, vylepšit rekuperaci tepla a snížit emise oxidu uhličitého svou maximální energetickou účinností ve všech průmyslových odvětvích.

Nyní stupňujeme náš hon za odpadní energií, abychom zlepšili situaci ve stávajících průmyslových odvětvích a pomohli vám ušetřit energii již dnes.

Spočítejte si, kolik můžete ušetřit, a kontaktujte nás ještě dnes

Energy_Hunter_saved_on_calculation.jpg

Poskytujeme online kalkulačku, která vám pomůže odhadnout úspory energie.

Náš zjednodušený nástroj vám pomůže zjistit, kolik energie ušetříte rekuperací odpadního tepla při použití naší účinné technologie deskových výměníků tepla. Uvidíte také odhadovanou peněžní hodnotu, o kolik snížíte emise oxidu uhličitého a kolik vody ušetříte.

Doba návratnosti investice do rekuperace odpadního tepla je obvykle velmi nízká, může to být několik měsíců až několik let. 

Hodnota opětovně využitého odpadního tepla

Chladíte horká technologická média pomocí chladicího systému? Naše online kalkulačka dokáže odhadnout, kolik odpadního tepla byste mohli ulovit pomocí jednoho z našich výměníků tepla. Může vám dokonce říci, kolik byste mohli ušetřit na emisích oxidu uhličitého, spotřebě vody a celkových nákladech. Klikněte níže a začněte šetřit.

waste-heat-recover-aurubis-230125

Hodnota servisu pro snížení plýtvání energií v průmyslu

Věděli jste, že servis v doporučených intervalech optimalizuje účinnost, snižuje plýtvání energií a emise uhlíku, zvyšuje produktivitu a šetří celkové náklady na vlastnictví? Pomocí níže uvedené kalkulačky zjistíte, kolik můžete ušetřit.

cleantech emission reduction201201

Naši lovci energie pro váš průmysl!

Máme také pokročilou kalkulačku pro přesnější odhad. Pokud chcete bezplatný výpočet, kontaktujte naše Energy Hunters nebo si objednejte návštěvu na místě a získejte podrobné informace.

Tyto informace jsou ukládány a zpracovávány v souladu s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

Podívejte se na některé z našich posledních projektů v oblasti energetické účinnosti

Recovering_industrial_waste_heat_hamburg.jpg

Rekuperace průmyslového odpadního tepla

Rekuperace průmyslového odpadního tepla je jedním z nejúčinnějších způsobů zlepšení energetické účinnosti v celosvětovém měřítku. Rekuperací energie, která by se jinak rozplynula v atmosféře nebo ve vodě, a jejím opakovaným využitím k jiným účelům můžeme ve srovnání s dnešním stavem výrazně snížit spotřebu paliv. Díky tomu můžeme také velice výrazně snížit globální emise uhlíku.

Zjistěte více

reuse_waste_heat_finnish_paper_industry

Energetická vyváženost

Výroba papíru vyžaduje obrovské množství energie k zajištění procesů ohřevu a chlazení, které tento průmysl vyžaduje. Finská UPM-Kymmene, největší evropská lesnická skupina a jeden z největších světových výrobců papíru, dokonale vyvážila procesy ohřevu a chlazení, což vedlo k přebytkům energie.


Zjistěte více

saves_steam_maintenance_costs

Rekuperace páry

Nizozemská papírna Sappi Maastricht musela vyměnit svůj trubkový výměník tepla, který často netěsnil. Kromě toho byl obtížně přístupný a jeho údržba byla nákladná. Problémy vyřešil AlfaCond.

Zjistěte více

energy_hunt_sulphuric_acid_heat.jpg

Rekuperace tepla z kyseliny sírové

Ekonomické přínosy a udržitelnost s rekuperací tepla z kyseliny sírové. Po celkové rekonstrukci chladicího systému v závodu na výrobu kyseliny sírové společnosti Kemira se teplota chladicí vody zvýšila natolik, že ji lze využít pro dálkové vytápění.Zjistěte více

Rekuperace odpadního tepla

Se správnou technologií výměníku tepla můžete rekuperovat vysokoteplotní teplo vznikající při průmyslových procesech, stejně jako teplo o nižší teplotě zachycené tepelnými čerpadly například při chlazení datových center nebo při úpravě vody. Toto teplo pak lze využít pro různé aplikace od dálkového vytápění až po výrobu elektřiny.

cleantech waste heat recovery201201

Servis pro optimalizaci energetické účinnosti

Optimalizujte účinnost přenosu tepla svých deskových výměníků jejich správným servisem. Účinné deskové výměníky tepla a správný servis mohou ušetřit 100 GW a 50 milionů tun CO2.

Service CleanTech puff 640x360

The Energy Efficiency Movement

Co je udržitelnější než energie, která se vůbec nevyrábí? Proto je energetická účinnost naším "prvním palivem" pro dekarbonizaci budoucnosti. Jen ji musíme uskutečnit. Proto se společnost Alfa Laval připojila k iniciativě Energy Efficiency Movement.

Připojte se k nám v rámci otevřené iniciativy, která urychluje zavádění energeticky účinných řešení. Společně můžeme urychlit přechod k udržitelnější budoucnosti. Zjistěte, o čem je Hnutí za energetickou účinnost.

Přečtěte si více

Energy efficiency movement