Životní cyklus produktu

Dnes žijeme v lineární společnosti, která se řídí principem "vezmi, vyrob a odhoď". Ve skutečnosti je 50 % oxidu uhličitého, který spotřebováváme, obsaženo ve výrobcích, infrastruktuře a potravinách. Abychom tedy dosáhli čisté nuly, musíme naše materiálové toky učinit cirkulárními.

Společnost Alfa Laval se zavázala pečovat o zařízení, která vyrábíme, po celou dobu životního cyklu výrobku. Navrhujeme s ohledem na oběhový charakter a dbáme na to, abychom byli šetrní k našim surovinám. Stejně důležité je, jak se naše zařízení používá, proto optimalizujeme naše výrobky po celou dobu jejich životnosti, dokud je nelze znovu použít a recyklovat.

Jsme také přesvědčeni, že k dosažení čisté nuly je nezbytné partnerství. Spoluprací napříč všemi odvětvími můžeme urychlit zavádění nových inovací a urychlit přechod k oběhové společnosti.

Alfa Laval Sustainable solutions Product lifeetime

Urychlení oběhového hospodářství maximalizací životního cyklu výrobků

Chcete zjistit, proč je cirkularita tak důležitým krokem na cestě k čisté nule? Podívejte se na tento krátký film a zjistěte, jak může Alfa Laval podpořit cirkularitu prostřednictvím životního cyklu našich zařízení a proč je tak důležité, abychom na cestě k čisté nule spolupracovali napříč všemi odvětvími.

Životní cyklus výrobku ve společnosti Alfa Laval

V životním cyklu výrobku existuje šest klíčových kroků a každý z nich má svá vlastní řešení. Počínaje přírodními zdroji a výrobou chceme zajistit, aby naše výrobky pocházely z odpovědných zdrojů a byly vyráběny s minimálními emisemi uhlíku. Jakmile naše výrobky opustí výrobní závod, chceme, aby optimalizací výkonu podporovaly úspory zdrojů našich zákazníků. Po skončení životnosti nabízíme řešení pro opětovné použití a recyklaci našich zařízení.

Circular economy chart
Cleantech Service hero

Servis pro optimalizaci energetické účinnosti

Věděli jste, že až 2,5 % světových emisí CO2 by se dalo zabránit, kdyby výměníky tepla fungovaly optimálně a byly pravidelně servisovány?

Každý rok se počet výměníků tepla, které Alfa Laval servisuje za účelem optimalizace energetické účinnosti, sníží u našich zákazníků o 50 GW. To je množství energie, které může za stejnou dobu vyrobit 10 000 větrných turbín.

Představte si, co bychom mohli udělat, kdyby všechna průmyslová odvětví čistila své deskové výměníky tepla za účelem optimalizace účinnosti přenosu tepla.


Přečtěte si více

Re-Made to matter

Klimatické problémy naší planety nelze vyřešit rychle. Záleží na každém kousku skládačky. Proto se společnosti Alfa Laval a Stena Recycling spojily, aby urychlily přechod k uhlíkově neutrální a oběhové budoucnosti. Re-Made to matter je program recyklace starších výměníků tepla, díky kterému můžeme minimalizovat naši závislost na primárních materiálech při výrobě. Zároveň můžeme výrazně snížit potřebu energie a emise CO2 tím, že zákazníkům pomůžeme přejít na účinnější technologie. Podívejte se na toto video, kde se dozvíte o naší spolupráci a řešení.


Zjistěte více

Concept Zero

Concept Zero je naše vize a cíl vyrobit do roku 2030 první uhlíkově neutrální výměník tepla na světě. Bude to výměník tepla využívající ocel bez fosilních zdrojů a recyklovaný materiál v těsnění. Výměník tepla je navíc připraven tak, aby jej bylo možné snadno recyklovat. Tuto cestu podnikáme ve spolupráci se švédským výrobcem oceli SSAB.


Přečtěte si více

Digitální řešení pro dekarbonizaci

Alfa Laval a Microsoft spojily své síly, aby dosáhly společného cíle - snížení emisí oxidu uhličitého. Toto partnerství spočívá ve využití silných stránek obou společností k vytvoření nových udržitelných řešení; řešení přenosu tepla společnosti Alfa Laval a silných stránek společnosti Microsoft v oblasti analýzy dat a umělé inteligence, aby bylo zajištěno, že všechny výměníky tepla na světě budou fungovat optimálně, a aby byla vybudována co nejudržitelnější datová centra. Výhra pro všechny.


Čtěte více

Moatti Service hero

Komplexní servis pro nekonečný klid na duši

Žádné prostoje. Žádné výměny filtrů. To získají vaši zákazníci díky novému servisnímu řešení Moatti ReMan. Zaručujeme vám plně zaručený repasovaný filtr certifikovaný společností Alfa Laval, který splňuje specifikace jako nový, pro pravidelnou údržbu motoru vašeho zákazníka. Je stejně spolehlivý a bezproblémový jako samotný automatický, zpětně proplachovaný filtr Alfa Laval Moatti.


Zjistěte více

Servis Alfa Laval

Věděli jste, že až 2,5 % světových emisí CO2 by se dalo zabránit, kdyby výměníky tepla fungovaly optimálně a byly pravidelně servisovány?

Se servisem Alfa Laval se můžeme postarat o optimalizaci energetické účinnosti, snížení emisí uhlíku a úsporu nákladů po celou dobu životnosti vašich výrobků.

Kontaktujte nás ještě dnes a informujte se o našem 360° servisním portfoliu.


Zjistěte více

product lifetime service star


cleantech_symbol_RGB_png.png

Čistá energie

Udržitelné partnerství

Kontaktujte nás a dozvíte se více

Kontaktujte nás ještě dnes a získejte více informací o našich udržitelných řešeních

Spojte se s námi